Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5346 

CAD tip CAD tip # 285:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vytvořit plastický (gravírovaný) text v modelu Mechanical Desktopu?

A - odpověď Můžete použít textové entity AutoCADu rozložené Bonus nástrojem "Explode text", nebo - lépe - využít kombinace Mechanical Desktopu s MS-Wordem.
Ve Wordu spusťe funkci WordArt (Vložit/Obrázek/WordArt), vyberte první možnost z galerie. Napište požadovaný text a upravte jej (natočení, efekty) nástroji WordArtu. Text nevyplňujte ani nestínujte, ponechte jen nejtenčí obrys. Objekt WordArtu zkopírujte, přepněte do Mechanical Desktopu a objekt vložte funkcí Vložit jinak - Jako AutoCAD Entity - do náčrtové roviny. V dialogu Možnosti součástí zrušte volbu Předpokládat náčrt. Pomocí příkazu AMPROFILE vyberte znaky pro jeden profil. Nevybírejte mnoho znaků do jednoho profilu (jen cca 5), písmeno může být dosti složitá křivka. Nyní můžete text vytáhnout do 3D a provést požadovanou 3D operaci (přidání/vybrání) s vaším tělesem. Profil textu je dosti složitý a může zpomalit vaši práci - tyto operace proto raději provádějte až na konci přípravy modelu.
Podrobnější popis viz ZDE.
MDT4
100% *  CAD 
28.12.1999    3809×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: MDT4 ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak vložit výkres AutoCADu do Wordu (nebo jiné aplikace) bez pozadí? « | » Jak vytvořit v AutoCADu LT nepravidelný výřez?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist