Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5758 

CAD tip CAD tip # 4212:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatické upozorňování na nově přidané hladiny.

A - odpověď Pokud máte výkres obsahující desítky nebo stovky hladin a tento výkres upravuje více lidí, může být důležité zjistit, zda- a jaké hladiny byly přidány od poslední modifikace. Ač AutoCAD nemá přímé notifikace nových hladin, můžete pro tuto funkčnost použít filtr skupin hladin (AutoCAD 2005 a vyšší).

V dialogu Správce vlastností hladin si vytvořte nový filtr skupin (Alt+G), nazvěte jej např. "Hladiny z 15.1.2005". V pravém panelu vyberte všechny (Ctrl+A) existující hladiny (včetně Xref hladin) a přetáhněte je myší do nového filtru. Výkres uložte.

Pokud se k vám nyní vrátí nově editovaný výkres, spusťte si znovu Správce hladin, ve stromu filtrů klepněte na vámi definovaný filtr skupin a v dolní části panelu zaškrtněte "Inverzní filtr". Pravý panel vám zobrazí pouze nové hladiny definované ve výkresu po vytvoření daného filtru skupin.

(dle AUGI World)

ACAD2005LT2005ADT2005Map2005
100% *  CAD 
25.1.2005    3765×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Licenční podmínky software Autodesku. « | » Zrychlení Inventoru - antivirové programy.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist