Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5057 

CAD tip CAD tip # 4563:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Kusovník i v holém AutoCADu.

A - odpověď I v holém AutoCADu bez nadstaveb či profesních verzí můžete (od verze 2006) použít funkci kusovníku (výčetky bloků) - a to pomocí nástroje extrahování atributů bloků - EATREXT (_EATTEXT).

Ten vytvoří ve výkresu tabulku s informacemi o jednotlivých referencích vybraných bloků. Ta se automaticky aktualizuje při změně výkresu.

Od verze AutoCAD 2008 můžete též použít příkaz EXTRDATA. Pro starší verze AutoCADu nebo LT můžete použít např. Excellink nebo LT Extension.

ACAD2006
100% *  CAD 
1.8.2005    6928×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2006 ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak změnit tloušťku čar symbolů AutoCADu Mechanical. « | » Inventor zhavaruje při kopírování pracovního bodu na průsečíku čáry s plochou.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist