Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 4996 

CAD tip CAD tip # 4839:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Popisky vrstevnic "po svahu".

A - odpověď Popisky (kóty) vrstevnic jsou v digitálním modelu terénu Mapu a Civil 3D standardně orientovány v "čitelném" směru, nikolív po spádnici. Směr však můžete snadno změnit.

Ve vytvořeném modelu terénu se zobrazenými vrstevnicemi (viz Styly ploch, Zobrazení) použijte příkaz CREATESURFCNTRLABELLINE (Plochy > Popisky > Přidat popisky vrstevnic...) pro umístění série popisek vrstevnic. Pro změnu směru popisek, které by se měly zobrazit (po svahu) vzhůru nohama, stačí změnit hodnotu "Čitelné zprava" v editoru stylu popisků.

V okně pracovního prostoru (Toolspace) přejděte na kartu Nastavení a rozbalte větev Plocha > Styly popisků > Vrstevnice. Poklepejte na vámi použivaný styl popisek (např. Standard), čímž otevřete okno editoru stylu. Na kartě Obecné nastavte hodnotu "Čitelné zprava" na NE. Stiskněte tlačítko Použít a vrstevnice budou popsány směrem po svahu.

Map2006Civil2006
100% *  CAD 
30.1.2006    4026×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Funkce Přenést rozsah pro osnovy v Revitu. « | » Chyba při načtení segmentu PmBRepSegment v databázi.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist