Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 4396 

CAD tip CAD tip # 5118:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vytvoření průsečnice v průniku 3D ploch.

A - odpověď Pro zobrazení průsečnice těles či ploch (3DFACE) můžete použít Tip 2884, ale pokud chcete průsečnici 3D ploch vytvořit jako novou entitu, je potřeba použít složitější postup.

Nejprve z 3D ploch vytvořte povrchy (příkaz PŘEVNAPOVRCH), těm přiřaďte minimální tloušťku (příkaz ZESIL) a poté vytvořte průnikové těleso (příkaz PRŮNIK). Na průnikovém tělese (tenký kvádr) poté pomocí uchopovacích bodů můžete zkonstruovat 3D linii (úsečku) tvořící průsečnici.

Ve vyšších verzích AutoCADu (2013+) můžete rovnou po převedení na povrch spustit příkaz INTERFER a křivku průsečnice vytvořit napřímo z povrchů.

ACAD2007
100% *  CAD 
17.7.2006    3657×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2007 ·

Zpět   Všechny další tipy

Cyklický výběr překrývajících se objektů v AutoCADu 2007/2008/2009/2010. « | » Funkce PŘEKRYJ (Wipeout) mi nezakryje vytištěnou kresbu.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist