Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4432 

CAD tip CAD tip # 5161:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přepínání uchopovacích bodů "pod" kurzorem.

A - odpověď V "přetížených" oblastech výkresu s mnoha křížícími se liniemi může být potřeba rychle vybírat (přepínat) mezi nabízenými uchopovacími body (střed, průsečík, polovina, koncový...).

AutoCAD standardně vybírá ten uchopovací bod, který je nejbližší okamžité poloze kurzoru, ale pomocí stisků klávesy TAB můžete zvolit další uchopovací body blízko kurzoru - body, které leží na jiných entitách. Tato možnost je k dispozici pouze pokud není aktivní dynamické zadání, resp. funkce "zadání ukazatele" - tedy pokud proměnná DYNMODE je nastavena na záporné číslo, 0 nebo 2.

ACAD2009ACAD2007ACAD2006Map2007ADT2007Civil2007
100% *  CAD 
18.8.2006    3135×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Bezplatná podpora rastrových formátů ECW, MrSID, JPEG2000, DEM pro AutoCAD, LT, ADT, Civil 3D... « | » Nelze otevřít DRF soubor v 3ds max.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist