Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5971 

CAD tip CAD tip # 5184:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Velké sestavy - využití úrovně detailů pro zrychlení práce.

A - odpověď Pro zrychlení práce s většími sestavami v Inventoru lze využít i funkci Reprezentace úrovně detailů (LOD).

Tou můžete ovlivňovat potlačení zadaných komponentů a snížit tak paměťové nároky otevřené sestavy. Potlačený komponent je totiž nejen skryt, ale i uvolněn z paměti počítače. Vhodným nastavením úrovně detailů můžete i obrovskou sestavu otevřít téměř okamžitě. Reprezentace úrovně detailů jsou ukládány v .IAM souborech sestav a lze je volit ještě před samotným otevřením daného souboru sestavy - viz tlačítko Možnosti v dialogu Otevřít.

LOD-otevři

Reprezentace úrovní detailů můžete řídit a přepínat ze stromu prohlížeče sestavy. Pomocí kontextové nabídky (klepnutí pravým tlačítkem myši) můžete úrovně kopírovat a vytvářet tak vlastní reprezentace k implicitně předdefinovaným reprezentacím "Hlavní", "Všechny komponenty potlačeny", "Všechny součásti potlačeny" a "Celé obsahové centrum potlačeno".

LOD-volba

Inventor2009Inventor2008Inventor11
100% *  CAD 
4.9.2006    5704×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Zobrazení skrytých hran v Inventoru přerušovanou čarou. « | » Skládání (nesting) výkresů z Inventoru na jakékoliv tiskárně.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist