Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5558 

CAD tip CAD tip # 5203:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vyrovnaný objem výkop-násyp.

A - odpověď Chcete-li dosáhnout při návrhu silnice pokud možno vyrovnaných kubatur výkopů a násypů, můžete v Civil 3D použít paletu Panorama - Složené objemy.

V projektu musíte mít vygenerován jednak povrch stávajícího terénu a jednak povrh navrhovaného koridoru. Panorama spusťte funkcí Povrchy > Pomůcky > Objemy.... V paletě panoramatu klepněte na první ikonku - "Vytvořit novou položku objemu". Ve dvojici povrchů pro porovnání zvolte jako "Základní povrch" povrch terénu a jako "Srovnávací povrch" povrch koridoru. Jsou vypočteny objemy Výkop/Násyp.

Nyní upravte požadovaným způsobem profil vozovky (koridoru). V paletě Panorama se po klepnutí na ikonku "Přepočítat objemy" (5. zleva) vypočte aktuální hodnota objemů výkopu a násepů - tyto hodnoty se pokuste vyrovnat.

Výkop/Násyp

Civil2008Civil2007
100% *  CAD 
18.9.2006    4498×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Které produkty Autodesku využívají technologii Mental Ray? « | » Fotorealistická tráva v 3ds max.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist