Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2338 

CAD tip CAD tip # 5514:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Statika pro CAD modely.

A - odpověď Pro statické výpočty stavebních konstrukcí je vhodným nástrojem Autodesk Revit Structure. Tento CAD/BIM nástroj integruje fyzický a analytický model konstrukce budovy a umožňuje napojení na aplikace pro konstrukční a statické či dynamické výpočty staveb metodou konečných prvků (FEM/MKP) - např. Robobat, ETABS, RISA-3D, Dlubal RFEM3, Scia/IDA Nexis, RAM, Sofistik, CSI, ACE Hellas, MIDAS/Gen, Arup.

Případné následné změny návrhu vyplývající z výpočtů pak automaticky zaktualizují jak celý model, tak konstrukční dokumenty. Přitom např. Robobat Millenium podporuje i pokročilé analytické funkce jako je práce s lany, či geometrické a materiálové nelinearity. Revit Structure používá stejné jádro jako Revit Architecture.

Viz Autodesk Revit

ACADRevit
100% *  CAD 
17.4.2007    5146×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · Revit ·

Zpět   Všechny další tipy

Chybějící příkaz PIŠ3DS/3DSOUT v AutoCADu 2009/2008/2007. « | » Jak rozdělit plochu fasády na více různobarevných částí?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist