Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 4500 

CAD tip CAD tip # 5805:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Blok s trvale horizontálním atributem.

A - odpověď Pomocí funkce dynamických bloků si můžete v AutoCADu snadno vytvořit blok s atributem, popiskou, která bude při vkládání i při otáčení bloku stále zachovávat vodorovnou orientaci a bude tedy lehce čitelná.

Příkladem takovéhoto dynamického bloku popisky je DWG blok Mark1 z Katalogu bloků. Jak je vidět z ukázky, blok zachovává polohu atributu (textu) jak při otáčení pomocí svých dynamických vlastností, tak i při použití standardního příkazu OTOČ (_ROTATE):

Blok Mark1 - otáčení a vkládání bloků

ACADLTADTMap
100% *  CAD 
18.10.2007    3027×  
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

KRITICKÁ CHYBA: Unhandled Access Violation Reading 0x0000 Exception at 4046d9h « | » Hlášení Xrefu: Nemohu odpojit. Více referencí zjištěno.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist