Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5131 

CAD tip CAD tip # 5842:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Zkopírování stylů ze vzorového projektu Civil 3D.

A - odpověď Potřebuji překopírovat styly profilů, bodů, koridorů, povrchů, vrstevnic, parcel či potrubí z existujícího projektu (DWG) do aktuálního DWG výkresu v Civil 3D.

Vedle možnosti přenosu a kopírování stylů jednotlivě existují i další cesty:

  • V paletě Pracovní prostor otevřete kartu Nastavení a přepněte na "Hlavní pohled". Vedle vašeho cílového DWG výkresu otevřete i zdrojový DWG projekt. Přepněte na váš cílový výkres. Ve stromu prvků zdrojového výkresu přejděte na požadovanou skupiny stylů (např. Profil > Styly popisků > Sady popisků) - modrá složka. Myší ji přetáhněte na název vašeho cílového výkresu (tučný) ve stromu Hlavního pohledu. Všechny zvolené styly jsou přetaženy do tohoto výkresu. Civil 3D vás navíc varuje při případných duplicitách.
  • Pokud chcete přemigrovat všechny styly, použijte princip šablony (template) - např. vymažte grafický obsah zdrojového výkresu a uložte jej jako DWT šablonu; na ní pak založte nový projekt nebo šablonu vložte do aktuálního výkresu - tím se přenesou pouze definice, včetně šablon. Podobný účel splní i prosté vložení zdrojového výkresu jako bloku (příkaz VLOŽ) do vašeho aktuálního projektu a následné vymazání tohoto bloku (VYMAŽ) - definice stylů zůstanou.
Civil2009Civil2008Civil2007
100% *  CAD 
7.11.2007    3175×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Jak snadno přenést entitu mezi modelovým a výkresovým prostorem? « | » Změna popisek v profilu terénu.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist