Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4343 

CAD tip CAD tip # 6023:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vložení hodnoty vypočteného číselného parametru bez jednotek "ul".

A - odpověď Pokud chcete do výkresu Inventoru vložit texty s hodnotami uživatelských parametrů 3D modelu (náčrtu), je potřeba tyto parametry nejprve ve funkci Parametry označit (zaškrtnout) jako "Exportované".

Poté máte k hodnotám těchto parametrů přístup jednak ve vlastnostech součásti (iVlastnosti) a jednak v poznámkách výkresovéhgo pohledu (Text). Zde můžete hodnotu takovéhoto uživatelského parametru vložit buď pomocí vložení dynamického parametru - Typ (Uživatelské vlastnosti - model) > Vlastnost > klepnout na "X" (Přidat textový parametr); anebo pomocí Uživatelských parametrů zdrojového modelu - Komponenta (vaše součást) > Zdroj (Uživatelské parametry) > Parametr > klepnout na tlačítko "Přidat parametr".

V obou případech zůstává vložená hodnota asosiativní s původním modelem (při jeho změně se aktualizuje). Při použití druhé metody ale nejsou vypisovány jednotky uživatelského parametru (např. přípona "ul") a lze nastavit počet zobrazovaných desetinných jednotek (Přesnost) - viz uživatelský parametr "pomer" na obrázku:

Inventor - bezrozměrný uživatelský parametr

Inventor2008
100% *  CAD 
14.3.2008    3130×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 2008 ·

Zpět   Všechny další tipy

Zrychlení funkce vybarvení plochy v Impression. « | » Změna Apache port v Autodesk MapGuide 2008.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist