Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4319 

CAD tip CAD tip # 6539:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Podle EULA údajně nesmím používat můj CAD software v zahraničí. Je to tak?

A - odpověď Chci dočasně používat můj notebook s AutoCADem (zakoupeným v ČR nebo SR) na stavbě v zahraničí (Německo, Rakousko, Francie, Rusko....), ale licenční smlouva Autodesk (EULA) říká v bodu 3.2.9 (resp. 2.1.13):

3.2.9 Užívání v zahraničí. Nesmíte používat software, včetně například síťové verze, nebo uživatelskou dokumentaci mimo jurisdikci, v níž jste tento software pořídili.

2.1.3 Území. S výjimkou případů písemně schválených společností Autodesk jsou licence udělené dle této Smlouvy poskytovány pouze pro dané území. Žádným ustanovením v této Smlouvě se Držiteli licence (zejména případným pracovníkům Držitele licence) nepovoluje instalace či zpřístupnění licencovaných materiálů mimo území.

V tomto způsobu použití není problém - "jurisdikcí" resp. "územím" je zde myšlena celá Evropská unie, resp. dokonce celý Evropský hospodářský prostor (EU + CH+FL+IS+NO). Pokud máte aktivní Subscription a jste český nebo slovenský subjekt, můžete navíc pod dobu trvání vašeho kontraktu vycestovat se softwarem a používat jej i mimo země EHP. Nelze však standardně používat licence Autodesku zakoupené mimo území bydliště/sídla firmy, tedy např. v USA, Rusku, afrických či asijských zemích.

Viz definice "Území" v bodu 37 (ve starších smlouvách 33) aktuální licenční smlouvy Autodesku:

37. „Území“ znamená (a) zemi, země či jurisdikci/jurisdikce uvedenou v označení licence, nebo (b) pokud žádné označení licence neexistuje nebo v něm není uvedena žádná země či jurisdikce, zemi, ve které Držitel licenci na materiály společnosti Autodesk pořídil. Pokud je v označení licence uvedena členská země Evropské unie nebo Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) nebo pokud Držitel licence v takové zemi materiály společnosti Autodesk pořídil, znamená „území“ všechny členské státy Evropské unie a EFTA.

ACADInventorRevitCivilmaxPlant
100% *  CAD 
23.2.2009    2912×   FAQ  
 

Zpět   Všechny další tipy

Jak převést objekty DESKA (2D SOLID) na 3D plochy? « | » 3ds Max mi nezobrazí správně dvoustranné materiály.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist