Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 4359 

CAD tip CAD tip # 6631:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak do výkresu Inventoru vložit uživatelské iVlastnosti modelu?

A - odpověď Pokud chcete v razítku výkresového listu nebo prostě někde v textu na výkresu součásti či sestavy uvést automaticky převzatou hodnotu uživatelské vlastnosti (iVlastnosti, iProperties) vašeho modelu, postupujte takto.

Jde-li jen o nastavení aktuálního výkresu a modelu, upravujte přímo aktuální soubory. Jde-li o firemní nastavení pro všechny budoucí výkresy, upravujte šablonové soubory Norma.ipt (či Norma.iam) a Norma.idw (nebo Norma.dwg).

Nejprve si ve vašem IPT či IAM souboru nastavte požadovanou uživatelskou vlastnost (text) - viz iVlastnosti > Uživatelské > Přidat. Soubor uložte.

IPT vlastnosti

Ve výkresu nejprve vložte pohled IPT souboru (v případě šablony vložte dočasný prázdný model) - jinak se vám uživatelské vlastnosti modelu nenabídnou! Pokud chcete vkládat text, použijte funkci "Text" v panelu "Poznámky k výkresu", pokud chcete upravovat razítko, přejděte nejprve do editace rohového razítka a Text spusťte zde. V dialogu "Formát textu" vyberte ze seznamu Typ volbu "Uživatelské vlastnosti - model". Pak můžete v seznamu Vlastnost vybrat konkrétní vlastnost/hodnotu a tlačítkem X-šipka ji vložit do textu a výkresu (či razítka).

Text vlastnosti

Hodnota ve výkresu bude aktualizována při změně vlastnosti v modelu.

Inventor2010Inventor2009Inventor2008
100% *  CAD 
21.4.2009    4382×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Co je formát .ADSK nabízený v Inventoru nebo Revitu? « | » Unhandled e0434f4dh exception at 7c81eb33h.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist