Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5850 

CAD tip CAD tip # 6640:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nelze vytvořit ekvidistantu k tomuto objektu.

A - odpověď Pokud selže vytváření ekvidistanty (rovnoběžky) křivky, je příčinou pravděpodobně nesprávná geometrie křivky (překřížená čára, duplicitní vrcholy, nulové segmenty, nekoplanární objekt, apod.) nebo nesprávný typ objektu (3D křivka, 3D spline, apod.). Je také možné, že ekvidistanta nejde vytvořit jen na jednu stranu.

Pokuste se křivku (polyline, spline) zjednodušit - vymazat nadbytečné nebo duplicitní vrcholy - a příkaz EKVID zopakujte. Ekvidistanta (rovnoběžka) se pak již vygeneruje. Pokud dojde k numerické nestabilitě na velmi vysokých souřadnicích, objekt před tvorbou rovnoběžky přesuňte blíže k 0,0.

ACADADTMapCivil
100% *  CAD 
24.4.2009    2935×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Zpoždění notifikací změn xrefů - ikonka s vykřičníkem. « | » AutoCAD Map 3D 2010 v 64bitových OS - nepodporované komponenty.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist