Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4968 

CAD tip CAD tip # 7140:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Rychlá oprava přerušených vazeb v sestavě Inventoru.

A - odpověď Pokud v sestavě provedete zásadní změnu (např. hromadná náhrada komponent), mohou se přerušit (zneplatnit) původní vazby mezi prvky sestavy a sestava zůstane nezavazbená.

Vazby můžete opravit buď jednotlivě - např. pomocí funkce Design Doctor (červený kříž); nebo pohodlněji hromadně - vymazáním a novým vytvořením vazeb.

Zobrazení modelování

Pro hromadné operace s vazbami je vhodné přepnout pohled (strom) sestavy do režimu "Zobrazení modelování". Větev "Vazby" (Constraints) pak obsahuje všechny vazby sestavy pohromadě, včetně zobrazení jejich stavu. Pomocí Shift a Ctrl nyní hromadně vyberte přerušené vazby, klepněte pravým tlačítkem na jednu z vybraných vazeb a zvolte Odstranit.
Inventor
100% *  CAD 
6.1.2010    3239×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipy

; chyba: přečten chybný znak (oktalově): 0 « | » Chyba licence: Licence Server returned a networking error (FlexNet -15.570.10035)

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist