Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 6690 

CAD tip CAD tip # 7584:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vykreslení série rámečků/kreseb poskládaných v DWG výkresu (resp. vygenerování řady rozvržení).

A - odpověď Pokud narazíte na DWG výkres, kde je v jednom výkresovém souboru (v modelovém prostoru) poskládáno mnoho rámečků se samostatnými výkresy, může pomoci utilita, která tyto "kresbičky" dávkově vykreslí nebo - lépe - rozstrká do samostatných rozvržení, odkud je již možné je dávkově vykreslit příkazem PUBLIKUJ.

Takovou utilitou je bezplatná LISP aplikace CADstudio PlotDWGarr (viz www.cadstudio.cz/download). Po jejím načtení (APLČTI) můžete příkazem PlotDWGarr spustit dávkové vykreslení (na aktuální tiskové zařízení, s aktuálními parametry - viz poslední PLOT) všech rámečků v poli, nebo příkazem LayDWGarr vygenerovat nová rozvržení (layouty) obsahující jednotlivé "výkresy" (rámečky).

V obou případech se aplikace nejprve dotáže na tvar pravoúhlého pole "výkresů". Postupně zadáváte body levého horního rohu (1), velikosti jednoho rámečku (2), vzdálenosti mezi sloupci (3) a mezi řadami (4), počet sloupců a počet řad (viz obrázek). Případné chybějící rámečky v poli budou ignorovány (nevykreslí se).

Postup zadání

Výsledkem je buď tisk (PLOT) patřičného počtu výkresů nebo vytvoření série očíslovaných rozvržení. Tato vygenerovaná rozvržení se tvoří podle šablony rozvržení "(PlotArrTemplate)". V něm si předem nadefinujete velikost výřezu, jeho měřítko, nastavení stránky, atd.). Sérii takto vzniklých rozvržení pak již snadno vykreslíte najednou příkazem PUBLIKUJ.

Doporučujeme vyhnout se tvorbě takovýchto výkresů - využívejte Rozvržení, popř. specializovaná řešení jako např. AutoCAD Electrical

ACADACADE
100% *  CAD 
30.9.2010    2472×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Electrical ·

Zpět   Všechny další tipy

Jednoduchý převod PDF souborů do formátu DWF a DWFX. « | » Výběr dynamických bloků podle dynamické vlastnosti.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist