Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4766 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenodoplnění tabulky extrakce dat

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
alda Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.říj.2007
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCADLT 2024
Stav: Offline
Bodů: 113
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: doplnění tabulky extrakce dat
    Zasláno: 03.čer.2010 v 22:19

Zdravím.

Rád bych věděl zda je možné tabulku vytvořenou extrahováním dat následnou aktualizací (doplněním) rozšířit,  např. další sloupce. Při doplňování se mi vždy vytváří nová tabulka. Např. u tabulky místností mám vlastní záhlaví, ozn. sekcí, čísla bytů apod. a to bych musel vždy znovu vytvořit.

Díky.

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21492
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2010 v 23:55

Ano, pokud máte tabulku odemknutou, stačí použít funkci Sloupce > Vložit vpravo.

Pro práci s výkazy místností a výměr je ale podstatně vhodnější nepoužívat AutoCAD, nýbrž AutoCAD Architecture.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alda Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.říj.2007
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCADLT 2024
Stav: Offline
Bodů: 113
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čer.2010 v 07:27

Nějak jsme si včera před půlnocí nerozuměli. Měl jsem na mysli datovou část tabulky s extrahovanými daty.

Dnes ráno jsem na to ještě koukl a našel jsem. V datové části zvolit "Upravit vlastnosti datové extrakce" a do tabulky se přidají další sloupce s vlastnostmi.

Ano, na tabulky místností (a nejen na toto) jsou lepší programy než Autocad, těm u nás ale pšenka nekvete.

Děkuji.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11895:Jak řídit parametry dynamického bloku nebo vazby pomocí tabulky z Excelu?
Tip 8678:Jak vyvolat aktualizaci tabulky extrakce dat?
Tip 11894:Automatický výkaz počtu bloků ve výkresu.
Tip 5635:K čemu v AutoCADu slouží soubory .DXE?
Tip 12249:VIPJak exportovat FBX z AutoCADu 2019, 2020?
Tip 81:Jak propojit atributy bloků ve výkresu s tabulkou v Excelu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,848 sekund.