Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
Česky Slovensky English Deutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

právě čte: 5388 
RSS tipy RSS kanál - CAD tipy
RSS diskuze RSS kanál - CAD diskuze

Diskuze Diskuzní fórum

NápovědaCAD diskuze

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit a dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru.
Fórum nenahrazuje technický support firmy CAD Studio - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVlastní podsestava zdi v korytě

Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jan Jirásek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 15.pro.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Civil 3D 2017
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vlastní podsestava zdi v korytě
    Zasláno: 25.srp.2014 v 22:55
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s vlastní podsestavou. Mám připravenou podsestavu zdi skládající se z několika částí z nichž jednou je napojení svahování (humusování) na terén. Nastávají dva případy:

- první představuje situaci, kdy výkop, resp. napojení výkopu na terén je nad korunou zdi a spojnice výkopu a svahování se stýkají v jednom bodě. V tomto případě se podsestava chová tak, jak si představuji,

- v druhém případě ovšem nastává problém, neboť průsečík výkopu s terénem je pod korunou zdi, a protože potřebuji aby "svahování" (humusování) bylo ve vodorovné rovině, nedochází tak k průniku těchto dvou spojnic a dostávám neuzavřenou geometrii. Myslím, že problém je v definici povrchu v samotném composeru, neboť nabízí pouze vodorovný povrch. Pokud totiž použiji Slope to surface s nulovým sklonem, pak mi, dle očekávání, zahlásí chybu.

Je vůbec možné takovouto situaci v composeru namodelovat? Nebo jsem se upnul na jedno řešení a díky tomu nevidím jiné jednodušší elegantnější? Víte někdo jak na to?

Pro představu přikládám dva obrázky. Na prvním je zachycena neuzavřená konstrukce z composeru s vodorovným povrchem a neuzavřenou geometrií. Na druhém je řez koridorem, ve kterém je na pravé straně zachycen první případ chování podsestavy a na levé  straně druhý případ ovšem s nechtěným humusováním ve sklonu a chybějící spojnicí na povrchu (od průsečíku výkopu a terénem s humusováním).

Díky všem za případnou radu.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 29643/1..png Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 29643/2..png

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
CAD Studio support
CAD Studio support
CAD Studio a.s.

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Bodů: 1449
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 09:52
Dobrý den pane kolego,
jsem nadšený, že jste se do SACu takto pustil. Je mi jasné o co Vám jde. Mám dokonce za to, že v první verzi SACu s tím povrchem šlo otáčet. Napsal jsem na Autodesk požadavek k zapracování. Svahovat na povrch v 0% sklonu lze, ale musí existovat řešení, tzn. že si uděláte vstupní proměnnou pro sklon toho ohumusovaného voforovného svahu a nastavíte ho různý od 0, aby to mělo řešení a šlo udělat uzavřený tvar. V ACAD vlastnostech v C3D pak nastavíte 0. Pokud se dozvím, něco z vývoje dám vědět.
Martin Folber CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Používám:
Civil 3D 2017
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 10:28
Dobrý den Martine, vím přesně co myslíte, ovšem s tím vyvstává druhý problém. Pokud totiž přidám spojnici mezi průsečík výkopu s terénem a průsečík svahování s terénem, pak tato spojnice bude lineární a nebude kopírovat geometrii terénu. Někdy to může znamenat významné zkreslení kubatur :-(. Tohle ale asi už nemá řešení, že? Každopádně díky a snad to brzy borci s ACADu vyřeší.
Ještě jsem si vzpomněl, zda byste je mohl zaurgovat se zapracováním "tlačítka" pro otáčení příčných řezů, možná že by to mohli dát i do budoucí SP 2, tedy pokud nějaká bude. Ale to bych toho chtěl asi moc. :-) Zdravím.  
Zpět nahoru
CAD Studio support
CAD Studio support
CAD Studio a.s.

Používám:
AutoCAD Civil 3D
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 10:38
Pokud budete potřebovat udělat "spojnici" která kopíruje terén a použít ji například pro průsečík, použijte specialitku Surface link. Zrcadlení řezů je priorita, kterou jsem hlásil už několikrát, tak snad se někdy dočkáme. pokud mám být realista, tak v SP2 to určitě nebude...
Zpět nahoru
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Používám:
Civil 3D 2017
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 10:40
OK. Díky.
Zpět nahoru
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Používám:
Civil 3D 2017
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2014 v 22:57
Dobrý večer Martine,
když se vrátím k použití Surface Linky, pak při jejím použití nejsem schopen vytvořit Shape, protože se stále jedná o neuzavřenou geometrii. Toto už se asi nedá nějak obejít, že?
Zpět nahoru
CAD Studio support
CAD Studio support
CAD Studio a.s.

Používám:
AutoCAD Civil 3D
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2014 v 23:23
Dobrý večer,
ale ano, je v tom trik. Musíte na začátek přidat link, který začíná od prvního bodu Surface linku do bodu označeného v Start X. To samé pak na konci. Jsou to takové super krátké spojnice, které to teprve uzavřou.
Zpět nahoru
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Používám:
Civil 3D 2017
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2014 v 23:26
Vyzkouším, díky.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3310:VIPAutomatické přizpůsobení stěn výšce podlaží v Architectural Desktopu 2004.
Tip 6851:Prohrábky koryta v Civil 3D.
Tip 7163:Jak v Revitu vytvořit obraz na stěně?
Tip 11284:VIPSynchronizace kusovníků - zkopírování stejných čísel pozic do podsestav (iLogic).
Tip 9969:VIPJak jednoduše vypnout pracovní roviny v celé struktuře sestavy Inventoru?
Tip 4397:Jak vykázat více poloh podsestavy jako jednu položku kusovníku?

Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel

Stránka byla vygenerována za 0,718 sekund.