Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2675 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPovrchy z koridoru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jan Jirásek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.pro.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Civil 3D 2023
Stav: Offline
Bodů: 275
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Povrchy z koridoru
    Zasláno: 17.čvc.2015 v 00:02

Zdravím přátelé, máte někdo tušení, proč mi nově vytvářený povrch z koridoru "vylézá" i mimo určenou spojnici s jednoznačným kódem, jak je tomu na přiloženém obrázku? Koridor je poměrně komplikovaný (teda alespoň pro mne), je rozdělený na tři regiony a prozatím je VPR tvořen „modrými“ sirkami.

K dalšímu problému s povrchy dochází i v rámci jednoho regionu (jeden VPR), kde je např. násyp, díky konfiguraci terénu, rozdělen výkopem na dva oddělené úseky. Pokud chci vytvořit povrch násypu (definovaný jednou spojnicí s příslušným kódem), nevytvoří se povrch pouze v násypu, ale dojde ke spojení těch dvou násypů přes výkop, což je samozřejmě nesmysl. Pokud se nemýlím, pak jediná cesta z tohoto problému je definice povrchů pro každou část konstrukce, v tomto případě násypu, zvlášť, je to tak? Díky za případné rady.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 29643/Koridor.png

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čvc.2015 v 07:02
Dobrý den,

první problém vyřešíte relativně snadno přidáním hranic do povrchu. Ve vlastnostech koridoru to uděláte na záložce "Hranice".  Momentální podoba vašeho povrchu je naprosto standardní a vždy musí dojít i k přidání hranic, jinak jsou do povrchu zahrnuty i  takovéto nesmyslné spojnice povrchu. Ostatně přidáním vhodných hranic můžete vyřešit i onen druhý problém, pokud jsem mu správně porozuměl.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Jan Jirásek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.pro.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Civil 3D 2023
Stav: Offline
Bodů: 275
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čvc.2015 v 08:17
Jojo, touto cestou jsem na to šel, ale když jsem přidal druhou hranici k jednomu povrchu, pak mi první část tohoto povrchu, definovaná první hranicí, zmizela. Z toho jsem vyvodil, že musím mít každou oddělenou část jednoho povrchu definovanou jako samostatný povrch. Na druhou stranu by použití více hranic v jednom povrchu mělo fungovat, jinak by to asi nešlo vůbec definovat.
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čvc.2015 v 09:00
Zdravím Vás,
Povrch z koridoru, může mít hranici pouze jednu. Prosím pošlete to na HD.


Martin Folber
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13487:Využití šablony koridoru
Tip 10419:Nefunkční hranice povrchu z koridoru.
Tip 5203:Vyrovnaný objem výkop-násyp.
Tip 7146:VIPPřevod 3D povrchu terénu z Civil 3D do ESRI ArcView.
Tip 7135:Spolehlivé vytvoření vnější hranice koridoru.
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,625 sekund.