Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17558 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVytvoření povrchu z vrstevnic

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Butruska Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 26.bře.2015
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD 2015
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vytvoření povrchu z vrstevnic
    Zasláno: 03.bře.2016 v 06:49
Zdravím,

Chtěl bych se prosím zeptat jak správně vytvořit povrch z vrstevnic. Dělám to podle návodu od fakulty a mám pak problém vkládat návrh osy komunikace přímo do terénu vždycky mi spadne dolu na nulovou výšku. Dostali jsme zadání v .dwg kde jsou pouze neohodnocené vrstevnice v podobě klasických křivek (nejsou to spline). Křivky potažmo vrstevnice jsem každou ohodnotil danou výškou v metrech jak ručně tak pomocí příkazu CHELEV. Poté jsem v Civilu dal povrch, vytvořil nový povrch a přidal vrstevnice podle defaultního nastavení výběrem všech vrstevnic co mám. Vytvořilo se mi něco jako jednolitý blok, na kterém jde vidět členitost terénu. Když pak chci navrhovat trasu, tak se vůbec nedokážu přichytit na terén. V Civilu začínám svoji prvni semestrálku, tak se s tím zatím seznamuji a vychytávám mouchy. Díky moc za radu :)
Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2016 v 08:20
V Civil 3D se základní návrh komunikace provádí ve 2D pohledech. Nejprve navrhnete trasu, tedy směrové vedení komunikace. Ta se vždy kreslí do výšky 0,00 bez ohledu na úchopy atd. Pak tou trasou říznete povrch a vytvoříte podélný profil. Do něj pak nakreslíte niveletu, tedy výškový průběh. Tím už máte definován prostorový průběh komunikace a stačí vytvořit vzorový řez, který se po něm protáhne a vytvoří tak 3D model, který můžete dále řezat, počítat z něj kubatury atd. Toto je zjednodušeně celý princip návrhu liniové stavby v C3D.

Jinak přeji hodně štěstí se seminárkou. Ještě si ji sám dobře pamatuji a určitě doporučuji se na ní ten Civil zkusit naučit. Bude se jistě do budoucna hodit :-)
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Butruska Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 26.bře.2015
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD 2015
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2016 v 13:49
Super to jsem si právěže uplně neuvědomoval :) ještě jak tedy říznu povrch tou osou komunikace? Pak by totiž mělo jít dynamicky upravovat osu a zkoumat v podélňáku sklony. Díky moc
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2016 v 14:00
Dobrý den,
stačí když si necháte vygenerovat profil z povrchu. Doporučuji pro začátek prostudovat si alespoň nějaká videa.


Martin Folber
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6114:Popisky vrstevnic v Civil 3D.
Tip 6562:Vytvoření křivky průsečnice průniku dvou povrchů terénu.
Tip 5511:Jak vytvořit 3D model terénu z vrstevnic?
Tip 6267:Export 3D vrstevnic z modelu terénu v Civil 3D.
Tip 10508:Jak správně vytvořit povrch z vrstevnic a k čemu slouží minimalizace rovných ploch?
Tip 5172:Jak se zbavit řídící čáry pro umisťování popisek vrstevnic?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,539 sekund.