Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Georeferencování EPSG:5514 / EPSG:3857 |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
Seuss
Diskutér Přihlášen: 31.bře.2016 Lokalita: ČR (OS) Používám: arcmap Stav: Offline Bodů: 10 |
Téma: Georeferencování EPSG:5514 / EPSG:3857 Zasláno: 24.dub.2018 v 18:57 |
Zdravím,
snažím se georeferencovat rastr (geologická mapa České republiky) z S-JTSK do WGS84 web mercator (EPSG:3857), abych mohl rastr zobrazit v mapové aplikaci "openlayers", jelikož je problém s převodem souřadnic, aby se rastr na mapě zobrazil správně. Jedná se o "center: "ol.proj.transform([-914103.768295, -930033.552992], 'EPSG:5514', 'EPSG:3857'),", což mi nefunguje. Zkoušel jsem i transformovat souřadnice z EPSG:5514 do EPSG:3857 pomocí http://epsg.io/transform#s_srs=5514&t_srs=3857&x=-914103.7682950&y=-930033.5529920, rastr byl sice u ČR, ale mimo hranice, to znamená, že souřadnice nebyli přesné. Proto jsem chtěl georeferencovat rastr přímo v projekci EPSG:3857 v aplikaci ArcMap. Jenže rastr se při georeferencování nechce k tomuto souřadnicovému systému přizpůsobit a deformovat. Pokud raster georeferencuji do S-JTSK, tak jsou všechny body přesně definované a není problém, ale jakmile chci použít právě WGS84 web mercator projekci, tak se rastr nepřizpůsobí. Nevěděl by někdo prosím, jak rastr dostat do této projekce? Případně jestli někdo nemá zkušenosti s OpenLayers, tak jestli není jednodušší cesta jak připojit rastr (mapu České Republiky), který mám připojený do S-JTSK v ArcMapu. Ve výsledku bych chtěl pouze zobrazit rastr ve vlastní OpenLayers API mapě. Díky za rady či připomínky. Upravil Seuss - 24.dub.2018 v 19:00 |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,699 sekund.