Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7655 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoduplicitní název definice bloků - dotaz MAP

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Dlouhy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autodesk Map 3D 2016
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: duplicitní název definice bloků - dotaz MAP
    Zasláno: 09.úno.2007 v 12:56
Dobrý den,
 
poradí mi někdo jak předejít nahrazení bloku jiným již načteným při spuštění dotazu na vykreslení z více výkresů?
příklad:
Dotazuji dva výkresy. V prvním je jedna definice bloku "WC" a v druhém je definice bloku také s názvem "WC", ale zcela graficky odlišná. Map mi provede to, že po dotazu na tyto výkresy nahradí bloky druhého výkresu bloky z prvního.
 
Děkuji za radu
Jan Dlouhý
 
P.S.: Neelegantním řešením by bylo přejmenování bloku v druhém výkrese, aby byl název jedinečný, ale to bych dělal docela nerad. Výkresů takto dotazovaných mám poměrně hodně.
Zpět nahoru
Chop Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.srp.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 64
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.úno.2007 v 10:04
Myslím, že po ACADu žádáte nemožnou věc. Jak má chudák poznat, že v dalším dotazovaném výkresu je blok se stejným názvem graficky odlišný? Jak byste to poznal Vy? ACAD při importu pouze kontroluje názvy a pokud již blok nadefinovaný ve výkrese je tj. je součástí kolekce definic bloků, tak ho použije. Více definic stejného bloku pod stejným názvem mít nelze, pokud nepoužijete dynamické bloky, ale tam se rozdílná grafika řídí alespoň parametrem visibility. Opravdu, pokud používáte různé typy WC (graficky odlišné), nezbývá Vám než používat jiné názvy (WC1,WC2 atd.)
Civil 2007
Zpět nahoru
pavelstyl Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Mech 2023, SolidEdgeE 2023
Stav: Offline
Bodů: 223
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 06:53
Tohle to chování AutoCADu je jeden z důvodů, proč jsem musel přeprogramovat příkazy na práci se schránkou.
 
V podstatě to řeším tak, že když dám svůj příkaz COPY_CLIPBOARD, tak se jednak na disk uloží blok (ne do clipboadru), ale také se vytvoří texťák se seznamem bloků. No a potom když provedu svůj příkaz PASTE_CLIPBOARD, tak před vlastním vložením toho uloženého bloku testuju ten uložený seznam bloků proti seznamu bloků v cílovém výkrese a v případě kolize jeden z nich podle předem daných pravidel přejmenuji.
 
Sice to trošku trvá, ale dokáže to zabránit nekontrolovatelnému nahrazování bloků.
 
Pavel Štyl
Zpět nahoru
Dlouhy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autodesk Map 3D 2016
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 08:37

Já jsem nepožadoval po Autocadu, aby porovnával obsah stejně pojmenovaných bloků, ale aby pokud se jedná o blok stejného jména, ale definovaného v jiném zdroji (výkresu) předřadil bloku například jméno souboru nebo něco takového. Ano .. mohlo by se stát, že budu mít stejný blok o dvou názvech, ale to je pro mě menší zlo, než nahrazení jiným blokem.

 

Zpět nahoru
artap Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 13.čvc.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Autodesk MAP 3D 2020
Stav: Offline
Bodů: 240
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 12:26
Tak do dotazu nechte vypsat .DWGNAME (název souboru) a .BLOCKNAME (název bloku). A máte výpis všech bloků s označením v jakém výkrese se nachází. Pak můžete přidat výpis .X1 a .Y1 a máte i souřadnice vkládacího bodu kam byl blok vložen.
Petr Pátra

Zpět nahoru
Dlouhy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autodesk Map 3D 2016
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 13:33

To vypadá jako dobrá cesta, ale nějak se nemohu dostat dál. Snažím se tedy nadotazovat všechny bloky a při tomto dotazu změnit vlastnost .BLOCKNAME na .DWGNAME_.BLOCKNAME. Mám ale tento problém: 1. Nevím jak toto v dotazu nadefinovat 2. nebude .DWGNAME vypadat dle výkresu ve kterém provádím dotaz?

Zpět nahoru
artap Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 13.čvc.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Autodesk MAP 3D 2020
Stav: Offline
Bodů: 240
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 15:02
Máte AutoCAD MAP? Jakou verzi?
Petr Pátra

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21496
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 16:47
Řešení existuje - podrobný popis najdete v tipu (VIP):
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Dlouhy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autodesk Map 3D 2016
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2007 v 08:04

To je přesně ono. Asi jsem špatně projížděl DB tipů. Nicméně vyvstal další problém ... pokud jsem takto úspěšně přejmenoval a nadotazoval tak se mi přejmenované bloky nekorektně zobrazují ... nejsou viditelné a pokud dám select all, tak se zobrazí jen bod vložení. Nějaký další tip, který popisuje kudy vede cesta? Smile Děkuji

P.S.:Autodesk Map 2006
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5411:VIPJak odlišit bloky stejného jména z různých DWG výkresů?
Tip 3999:Hlášení: Duplicitní definice bloku XXXXX ignorována
Tip 5440:Proč se AutoCAD ptá na každý atribut bloku dvakrát?
Tip 4355:Změna vkládacího bodu bloku během vložení.
Tip 2423:Jak rozmístit sedadla do oblouku?
Tip 407:Jak odstranit z výkresu zdvojené entity (část výkresu je nakreslena dvojmo - čáry jdou přes sebe)?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,824 sekund.