ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenotečny mezi křivkami

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: tečny mezi křivkami
    Zasláno: 12.zář.2007 v 13:34
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jak v Civilu 2007 dostanu tečny mezi křivky. Při vytváření trasy z křivky mám tuto volbu zaškrtnutou, nic se však nezobrazuje.
Zpět nahoru
imzadi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.čvc.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D 2009
Stav: Offline
Bodů: 116
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2007 v 14:32
to je divne, ze Vam to nefunguje, to by mel Civil delat automaticky...styl, kterym trasu vykreslujete ma zapnute zobrazeni tecen?
Zpět nahoru
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2007 v 14:50
Styl ma zapnute zobrazeni. Pokud trasu vezmu z krivky tecny chybi, pri kresleni trasy dle rozvrzeni tecny jsou.
Zpět nahoru
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2007 v 14:51
Styl ma zapnute zobrazeni. Pokud trasu prevezmu z krivky tecny chybi, pri kresleni trasy dle rozvrzeni tecny jsou.
Zpět nahoru
imzadi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.čvc.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D 2009
Stav: Offline
Bodů: 116
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2007 v 15:12

z jakych objektu je slozena krivka? oblouk a usecky?

Zpět nahoru
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2007 v 16:08
Ano, pouze oblouky a úsečky.
Zpět nahoru
topocad Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD/Civil3D 2007-23
Stav: Offline
Bodů: 113
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2007 v 16:58
ano, taky mi to dela kdyz usecky a oblouky nenavazuji korektne tecnove (nejsou udelany FILLETem) - civil udela trasu s "dirou", po prefiletovani krivky je vzdy vse OK (civil2007-SP3)
<rl>

Zpět nahoru
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 08:01
Ani dvě zaoblené úsečky Filettem ani křivka zaoblená - v žádném případě nekreslí tečny. Jen v případě trasy zadávané přímo podle rozvržení.
Zpět nahoru
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 08:05
Tečny kreslí jedině v případě, že z křivky převezmu pouze lomový polygon, oblouky vkládám až v Upravení geometrie trasy.
Zpět nahoru
imzadi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.čvc.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D 2009
Stav: Offline
Bodů: 116
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 15:09
no podle mne to ani jinak nepujde, proste k vytvorenemu oblouku z krivky tecnu neudela...
Zpět nahoru
topocad Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD/Civil3D 2007-23
Stav: Offline
Bodů: 113
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.zář.2007 v 15:17
zkuste zaslat do fora pouze tu krivku v DWG nebo DXF, zkusim u sebe na civilu co to dela....
<rl>
Zpět nahoru
Kamil Hronovský Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 23.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Civil 3D 2013
Stav: Offline
Bodů: 259
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2007 v 07:26
Ani nemusím posílat, dělá to se všemi křivkami.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 926:Jak nakreslit v Inventoru křivku tečnou ke třem kružnicím?
Tip 3670:Vytvoření tečného segmentu křivky (polyčáry).
Tip 6424:VIPPoužití konstrukčních čar náčrtu ve výkresovém pohledu sestavy Inventoru.
Tip 11837:Hladké napojení dvou čar/křivek ve 2D či 3D.
Tip 1053:Jak zkonstruovat kružnici tečnou ke dvěma liniím?
Tip 4013:Jak sestrojit tečnu ke dvěma kružnicím/obloukům?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,207 sekund.