Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8984 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSimulácia Heidenhain iTNC 530

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234 5> archiv
Autor
Hardmesr Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čvc.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.srp.2009 v 09:42
AJETO, díky za informaci a pomoc. Já sice hledal a s pomocí našel způsob zobrazení nástroje na smarT.NC, tvoje informace mně ale také pomůže. Hardmesr
Zpět nahoru
AJETO Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.srp.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
solidworks
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.srp.2009 v 20:26
Musíš si tam nastavit zobrazení nástroje.Buď si najeď na virtualní klávesnici a to kolečko se šipkama vpravo nahoře nebo na obrazovce nad klávesama jsou modré proužky tak s těmi si zalistuj a najdeš to.Všechno jsem rozchodil a dokonce jsem si dneska připravil i program do práce.
Zpět nahoru
tartin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.zář.2009
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Heidenhain, SolidWorks, HSMWorks, Euclid
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.zář.2009 v 15:05
Pánové nerad obtěžuji s nesmysly, ale neporadíte mi někdo, jak spustit ten HEIDENHAIN simulator na počítači? Stahl sem tu doporučenou verzi nainstaloval a při spuštění se objeví jen ta úvodní obrazovka HEIDENHAIN a dole vlevo tlačítko OFF jinak s tím dál nepohnu kdybych se rozkrájel. Prosím poraďte mi někdo co s tím. Potřebuji snad nějaký KEY nebo jak to je s tou demo verzí. Díky Vám


Upravil tartin - 11.kvě.2010 v 16:19
Zpět nahoru
Hardmesr Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čvc.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.zář.2009 v 20:46
pro tartina,
po spuštění by se měly v rámečku objevovat hlášky jako: load process - initializink process - read process, pak angl. hlášení, že jde o demo verzi s max. povolenými 100 řádky programu. Kliknete dvakrát ve virtuální klávesnici na "CE" a program by se měl rozběhnout. Pokud se vám virtuální klávesnice neobjeví, měl by jste si ji inicializovat z ikony, která je na spodním řádku vpravo dole na obrazovce. Ikonka má nahoře zelený proužek a v něm HEIDENHAIN a pod ním iTNC530. Dvakrát rozklikneš a v něm po MORE a SETTING nastavíte klávesnici. Já mám nastaveno: display 1024x768 window (prý je lépe zde mít vyšší hodnoty), dále mám US/iTNC, Launch keypard at startup, a Horizontal keypart a ještě Programming station (netvrdím, že je to to nejlepší, asi záleží i na konfiguraci PC), Až se ti objeví ta viruální klávesnice, klikáš na tu klávesu "CE" a spustíš program. Přečti si řádně všechny příspěvky v tomto vlákně a dozvíš se jak nastavit i češtinu atd. Můžeš si prostudovat i vlákno o Haidenhain 310. Je potřeba si trochu hrát. Postupně do toho vnikneš a to s pomocí zde uveřejněných rad. Jsou tu ale lepší rádci než já, který se ze zdejších příspěvků učil a ještě toho moc neznám. Hardmesr.

Upravil Hardmesr - 05.zář.2009 v 20:47
Zpět nahoru
tartin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.zář.2009
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Heidenhain, SolidWorks, HSMWorks, Euclid
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2009 v 11:30
Hardmesr
To je přesně to co jsem potřeboval, otevřít tu virtuální klavesnici. Tad už konečně mužu psat programy doma a v praci si to jen překopírovat. Doted jsem to psal ručně na papír a potom opisoval do mašiny a při programování přes Q-parametry se občas člověk přepíše v nějakém výpočtu a pul dne hledá chyby. Takhle si to rovnou odskouším doma a hotovo. Mockrat díky za pomoc
                                 tartin
Zpět nahoru
Hardmesr Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čvc.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2009 v 13:41
díky patří těm co dávaly rady v tomto vlákně dříve. Jinak je dobré stáhnout si od Heidenhainů CZ příručku k iTNC530.

Upravil Hardmesr - 06.zář.2009 v 13:42
Zpět nahoru
AJETO Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.srp.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
solidworks
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2009 v 14:19
Aproč to píšeš na papír.Programovat můžeš rovnou na mašině i při chodu stroje.Nic s tím nepokazíš.Zasahovat do programu kterej jede nelze, protože je jištěnej při chodu daného programu proti přepsání.Vytvoříš si jinej novej program a do toho píšeš a pak si ho i vyvoláš v simulaci a dáš grafickej test aby jsi případné chyby odstranil.A i při psaní si můžeš zadat grafiku a hned při každým řádku vidíš, kam nástroj jede.
Zpět nahoru
tartin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.zář.2009
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Heidenhain, SolidWorks, HSMWorks, Euclid
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2009 v 15:38
Ale to taky vim. Na papir sem si to psal doma, když mě něco napadlo k vylepšení, doma totiž CNC nemam. A v praci jsem to tam sazel jasně že za chodu stroje, ale když maš 20 řadek vypočtů, tak se lehce upíšeš třeba ve znaménku, a potom hledej malou chybičku mezi 60-80 řádkama
Zpět nahoru
p_e_t_r_1 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 12.zář.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2009 v 21:25
Pokud jde o Q parametry tak jsi můžeš test kdykoliv stopnout a přes tlačítko
"Q"u písmen zkontrolovat svoje výpočty.Jinak na 530ce dělám už 3 roky pokud nějaký dotaz tak písněte a.v.o.t.o.m.t.o.j.e@seznam.cz taky jsme jenom lidi.


Upravil p_e_t_r_1 - 12.zář.2009 v 21:26
Zpět nahoru
chos Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.lis.2009
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
autocad, Catia, I-deas
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.lis.2009 v 16:43
Zdravím.
Mám prozbičku: potřeboval bych stahnout ITNC 530 a nějak se mi nedaří. Odkaz na stránkách heidenhain.cz je nefunkční. Chtěl bych proto poprosit kohokoliv kdo by mi pomohl to nějak sehnat . Děkuju

Josef pollak
Josefpollak@seznam.cz


Zpět nahoru
dabomb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.lis.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
NX1,NX6,solidworks
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.lis.2009 v 13:12
tak ten simulátor mám taky naistalovany,běží vpohodě....
ale mám dotaz:Když si tedy v postprocesoru udělám složku,kde chci psát programy,tak vůbec nevím,jak to mám rozjet.Klasicky v mašině si vyberu složku,kde budu psát,napíší název programu(popř.s koncovkou.H)a dál už valím blk form atd...Ale zde se mi ve složce nedaří zadat ta hlavička název programu......Poradí někdo:????
jinak v iTNC530 jsem dělal 3roky a vpoho,ale v otmhle simulátoru jsem ted zaskočeny...
dík
Lukáš


Upravil dabomb - 27.lis.2009 v 13:30
Zpět nahoru
tartin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.zář.2009
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Heidenhain, SolidWorks, HSMWorks, Euclid
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.lis.2009 v 14:54
Normálně ve Správci souborů si dole na soft klavesach klikni na (Zvol typ) potom na (Zobraz H) a potom (NOVÝ SOUBOR) napíšeš jméno souboru, potvrdíš ANO, potvrdíš MM jako na mašině, dyk to znáš, a automaticky se ti otevře složka se začínajícím BLK FORMEM. Hodně štěstí, kdyby něco tak písni.

Upravil tartin - 27.lis.2009 v 14:59
Zpět nahoru
dabomb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.lis.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
NX1,NX6,solidworks
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.lis.2009 v 17:59
TAK JO NO TROCHU TO JE JINAČÍ JAK NA MAŠINĚ..Když dám zvolit typ,tak mě to ukáže v softklávesách koncovky.T,.HU,.HC,.HC,.DXF....ALe nikde tam nemám klasickou.HJeště se mi zobrazí okno s hláškou eneter file filter:example*.TST*....No jak ted z toho???
Zpět nahoru
tartin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.zář.2009
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Heidenhain, SolidWorks, HSMWorks, Euclid
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.lis.2009 v 18:51
Lukáši
A to máš co za verzi? Já mam iTNC 530 1.0.0.1 a tam je to stejné jako jako na stroji (skoro) normálně se mi tam zobrazuje .H.T.I.P.D.A, ještě zkus tohle:
Nad těma soft klávesama jsou 2 úzké vodorovné čáry jedna je modrá a druhá černá, tak klikni na tu černou vlevo funguje to něco jako když jsou pod monitorem na mašině ty šipky pro přepínání softkláves, ale tady nejsou, tak se musí takhle blbě klikat. No zkus a uvidíš 
čau Petr
Zpět nahoru
dabomb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.lis.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
NX1,NX6,solidworks
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.lis.2009 v 20:40
jj s těmi vodorovnýmý čáramy si rozumím-vím co znamenaji,ale prostě nemůžu začít psat nový program....Nák mě to nechce pustit přes ty koncovky asi,,,...
Zpět nahoru
dabomb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.lis.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
NX1,NX6,solidworks
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.lis.2009 v 13:39
tak už jsem to rozchodil...Nakonec pomohlo až odinstalování a nove naistalování.Hele a ted si nemůžu vzpomenout,jak napíšeš PGM třeba pro vrtání závitu.Vím,že jsem to dělával jako T1navrtávak,T2vrták,T3zavitník.
V tom simulátoru jsem to zkoušel,ale něco tam pořád dělám blbě...Nemůžu projít přes test.
Normálně si pro každy nástroj napíši cyklus,ktery má dělat,dám si nájezd v Z ose na bezpečnou vzdálenost Z2,vyvolám podprogram"call LBL"
S tím že samozřejmně podprogram mám napsany...Nemáte někdo něco podobneho napsaneho???Jen bych chtěl vydět jak je to napsané správně krok po kroku...
Dík za info.
Lukáš
Zpět nahoru
tartin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.zář.2009
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Heidenhain, SolidWorks, HSMWorks, Euclid
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.lis.2009 v 19:29
Máš vyplněnou tabulku nástrojů? A jakej používáš cyklus

Upravil tartin - 28.lis.2009 v 19:37
Zpět nahoru
dabomb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.lis.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
NX1,NX6,solidworks
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2009 v 11:12
jj tabulku mám vyplněnou.Jinak jako cykly mam pro T1(navrtávák)vrtání,T2(vrták)take vrtání,T3(závitník)řezání závituZ/S.V tom porblém asi nemám...Spíš si myslím,že je to v tom vyvoláí LBL.Pod každým cyklem nástroje mám vyvolání podprogramu"call LBL",a dále příjezd nástroje k obrobku(Z2 M99),U posledního cyklunástroje T3 mám tento příjezd(Z2 M99) a následuju odjezd a uknčení programu(Z100 M30).Nevím,ale jestli mám dobře podprogram-napsaný je zhruba takto:
LBL1
L:X-45,Y-28 Fmax
L:Z2,Fmax,M99
L:Z50,Fmax
L:X-45,X28,Fmax
L:Z2,Fmax,M99
atd.....
LBL0
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8076:Firefox mi nezobrazuje 3D DWF data ve web prohlížeči QuickShare.
Tip 9854:Přehled postprocesorů v CAM aplikaci Inventor HSM a Fusion 360.
Tip 7784:InventorCAM - multi kapsování


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234 5> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,305 sekund.