Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7610 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTablet

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.pro.2008 v 20:37
Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

...a já jsem byl v domnění, že tablety se používají pouze při nemoci...
a nebo když jeden chce, aby mu bylo vážně dobře...to jsou pak takový ty malý, vypadaj třeba jako srdíčko a vždy se prodávají OEM (bez krabice a manuálu) ... ale vážně - šikovná věc je TabletPC - tablet jsem měl a nepoužíval, u TabletPC si to Xkrát přehodím - příjemná je asi ta možnost mít to na koleně - ale zas je to spíš o Photoshopu než o cadu...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.pro.2008 v 21:30

Chápu, jsem dinosaurus, ale podpořím svůj názor modelovým příkladem

Stane se jednou, dvakrát, někdy i třikrát za rok, takže Raster Design je pro mne neefektivní.
Klasická projekční práce se zaměřením. Byť může být sebepečlivější, vyskytne se cokoliv, co je pro další práci klíčové a existuje jen na papíře - skutečné zaměření kabelu, kdysi dohodnutá budoucí hranice mezi dvěma investory na jednom pozemku, čerstvá aktualizace jednoho pozemku v katastrálce, apod.
Vybalím starý tablet Geniu A3 s pukem a záměrným křížem, zapojím (na rozdíl od DOSu či NT4 ani nemusím PC restartovat), zasunu předlohu do tabletu, sesouhlasím 3-6 bodů, autocad si sám přetransformuje a s přesností do 10-20 cm (pro 1:500 či 1:1000) obtáhnu potřebný počet čar - to vše mi zabere (podle množství entit) zpravidla kolem 15 až 20 minut
 
Druhá možnost - nemám větší scanner ani RD - zajít si to nechat oskenovat a transformovat měřítka v obou směrech (anebo si to metodou pokus-omyl dělat sám - ale to je dost hazard) a pak to napasovat na správné místo v situaci, a když to všechno sedí, tak obtáhnout několik čar ... - tak tohle by mi zabralo podstatně víc času + cena za práci se skenováním, čištěním a transformováním. A bez Raster designu či něčeho podobného bude podle mne přesnost obkreslování podstatně horší (a vím, o čem mluvím - často je třeba obkreslovat vodorovné dopravní značení z ortofotek)
 
Tak co je za daných podmínek rychlejší?


Upravil Mantlík - 11.pro.2008 v 21:32
J. Mantlík

Zpět nahoru
hynekn Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ADT 3
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2008 v 09:25
no, každému podle jeho gusta. O formátech větších než A3 není třeba dále diskutovat (a ještě máme velkoplošný skener v kopírně za rohem), ale i tu a3 si radši naskenuji nadvakrát a "slepím". Na kalibraci většinou rezignuji, podklady jsou obvykle v pořádku (nepamatuji se, že bych někdy dostal podklady až TAK deformované).
A pro takové akce, jako je doplnění nějakých informací do rastrového podkladu je hybridní výkres rastr/vektor to nejlepší řešení. Zejména, pokud je podklad v černobílém TIFFu, takže se chová jako transparentní a ještě ho můžu "obarvit" libovolnou barvou (třeba effektně šedě) Big%20smile
Hynek
Zpět nahoru
J.Richter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.čvc.2008
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.bře.2009 v 14:03
Osobně používám myš + PGP (mnohdy nadefinované vlastní). Když se do toho člověk dostane, setsakramentsky to urychluje práci.
Jan Richter
ICQ: 171-572-780
JID: theripper@isgeek.info
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2009 v 09:48
neodpovím konkrétně spíše obecně a snad si z toho tázající vybere:

Tablet nefunguje jako dotykový display, pořád je to papír po kterém taháte tužku a na monitoru se přesouvá myš. Cad je program souřadnicový, x,y,z a výchazí se ze vzorečků pro každou entitu, čáru provedete dvěma kliky, nikoliv tažením, kružnici středem průměrem, nebo třemi body, nikoliv tažením. Reálné využití je při obkreslování výkresů do malování, "photoshopu", tam kde, využijete stejný princip jako je tužka a papír. Pokud máte program co dokáže obkreslené tvary převést do vektoru podporující cad, pak ok, ale neznám nic. Navíc pro konstrukci je potřeba velký tablet A3 , a ty jsou tak drahé, že je lepší se bez něj obejít. Smysl to má pro 2D grafiky, fotomontéry, designéry, kresliče, protože elektronický originál je 100%tní, a ani skener ho nenahradí. Klikání úseček v cadu, mi přijde jako opruz, ale hlavně nepraktické nepříjemné, nepřesné a já nevím co za negativa bych mohl ještě zmínit.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4393:VIPKde vzít drivery pro WinTab digitizery Summagraphics, CalComp, Hitachi, Océ, Kurta?
Tip 9454:Jak zobrazovat a upravovat DWG výkresy na tabletu?
Tip 1043:Mohu pro ovládání Maxe použít tablet?
Tip 40:Jak použít zastaralý model tabletu Genius, Wacom nebo Oce?
Tip 9045:VIPJak nakonfigurovat digitizer v AutoCADu?
Tip 214:after PLOT tablet does not response


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,031 sekund.