Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3729 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoBody v elipse

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Luki.c Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 26.čvc.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AutoCad Architecture 2015
Stav: Offline
Bodů: 145
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Body v elipse
    Zasláno: 13.led.2009 v 13:58
Dobrý den,
přišel jsem se zeptat zkušenějších. Nevím zda-li je to možné, ale potřeboval bych pomocí nějakého příkazu vyznačit (bodem) elektronické body elipsy - vpodstatě eliptické křivky PELLIPSE=1, ať je nemusím hledat a označovat manuálně.
Zkrátka bych je potřeboval automaticky vyznačit bodem. Když už tam vpodstatě jsou tak by to nějak mohlo jít, ne ? Mezi těmito body pak kótuji rádius.
Děkuji s pozdravem
Lukáš
---------------------------------------------------------------------
Děkuji, ale to jsem nemyslel. Dělení jsem používal do té doby, než jsem našel příkaz PELLIPSE s proměnnou =1, která z elipsy udělá křivku se základními body (30bodů) a tudíž i kótovatelnými poloměry. Jenže - jak zakótuju ten daný poloměr v tom daném úseku mezi dvěmi body, když je nevidím ? No musím si je oštemplovat bodem- tzn. že posunem kurzoru po křivce hledám poslepu body a označuju je. Tak se ptám, jestli jde toto udělat automaticky. (Klik a 30el.bodů se promění ve skutečné body)
----------------------------------------------------------------------
Úchop na kvadrant mi taky nepomůže, body potřebuji na výkrese VIDITELNÉ
------------------------------------------------------------------------
Jak a kčemu mají být viditelné? No me je to v podstatě "na houby" , ale těm klukům ve stolárně velice pomůžu.
Díky


Upravil Luki.c - 16.led.2009 v 07:29
Zpět nahoru
Sedláček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.dub.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCad 2024 LT
Stav: Offline
Bodů: 384
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2009 v 14:17
Použijte příkazy DĚLÚ (_DIVIDE) nebo DĚLM (_MEASURE)
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2009 v 17:08
Já úplně nerozumím, jak a k čemu že ty body mají sloužit. Ale pokud jen k tomu kótování, tak je tam vůbec nemusíte dělat, stačí při kótování použít úchop na kvadrant.
Kackac
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12090:Rovnoběžná elipsa - jak vytvořit rovnoběžku k elipse?
Tip 6387:Jak převést elipsu na spline?
Tip 11988:Jak okótovat elipsu v AutoCADu?
Tip 3978:Jak v AutoCADu zkonstruovat 3D elipsoid?
Tip 10038:Dva typy ekvidistanty k elipse.
Tip 955:Jak nakreslit elipsu tvořenou čtyřmi oblouky na jednom kvadrantu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,453 sekund.