Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9904 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Vytvoření profilu z mapy DWG

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
stepan252 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.lis.2022
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 3
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace stepan252 Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vytvoření profilu z mapy DWG
    Zasláno: 22.úno.2024 v 09:34
Ahoj máme zadanou práci, kde vytváříme komunikaci, doted jsem pracoval s AutoCadem a teď to děláme v civilu, takže jsem zmatenej.
Každopádně potřebuji vytvořit profil mapy, máme mapu v souboru .DWG ale všude jsem našel že je potřeba mapa .tin nebo tak něco. 
Zajímalo by mne, jak můžu ten profil vytvořit, osu komunikace v pohodě vytvořím ale v podelňáku pak vidím, že je to celý rovný... 
Předem se omlouvám za asi hloupej dotaz, jen nám nikdo zatím nic nevysvětlil :D 
Dekuji moc za případnou pomoc :)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2024 v 09:49
Záleží na tom , co je to "mapa v dwg"...
- Můžete tam mít body ve 2D nebo ve 3D. Pokud ve 3D, máte vyhráno
- stejně tak múžete mít popis výšek  ve 2D nebo i ve 3D, s desetinnou tečkou, čárkou anebo mezerou místo nich
- taky můžete mít zaměřené hrany ve 2D nebo 3D
- anebo jen vrstevnice

Podle toho, co máte, budete muset zvolit postup při vytvoření povrchu (který zatím určitě nemáte)
J. Mantlík

Zpět nahoru
stepan252 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 24.lis.2022
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 3
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace stepan252 Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2024 v 09:54
Pardon, máme mapu s vrstevnicemi, ale když se chci kouknout na jednotlivé vrstevnice a jejich výšku tak to nejde, protože se mi vybere cela mapa… hladiny mám odemkmuté
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2024 v 09:59
Tak to máte vrstevnice vložené jako blok nebo xref.
blok rozbít
pokud to je xref, tak ho máte jako samostatný soubor. ten otevřete a vstevnice přenesete přes bod 0,0 do civilu
V každém případě předpokládám, že jste začal pracovat v civilovské šabloně
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6555:Vektorizace vrstevnic ze skenované mapy.
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?
Tip 7351:VIPChyba AutoCADu: Nelze načíst soubor profilu.
Tip 5558:Rychlé vytvoření profilu (řezu) terénu.
Tip 4322:Modelování zkrouceného tělesa v Inventoru.
Tip 9007:Jak v Revitu vytvořit okap nebo římsu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,520 sekund.