Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5608 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Popisek "Výška profilu v bodě" - posun po exportu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2536
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Popisek "Výška profilu v bodě" - posun po exportu
    Zasláno: 25.bře.2024 v 09:47
Zdravím
Přišel jsem na lehký problém s popioskem trasy  "výška profilu v bodě"
V Civilu je to OK, ale po exportu ze civilu je vztažný bod textu výšky (a tím i celý text) posunut o 19 cm ve směru staničení. Přitom značka popisku je po exportu na správném místě.
V měřítku 1:500 to v zásadě není vidět, ale třeba v 1:200 už ano ...
Je problém někde v nastavení?
Už se s tím někdo setkal?
Díky
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2536
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2024 v 10:55
Jsem tedy sám, nebo to nikomu nevadí?
J. Mantlík

Zpět nahoru
_vlk Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 239
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace _vlk Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: Včera v 11:01
Dobrý den,
uvedený popisek běžně nepoužívám, ale ze zajímavosti jsem vyzkoušel a na problém nenarazil.
Používám C3D 2024, zkusil jsem M 1:200 a 1:50, export pomocí EXPORTC3DDRAWING.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2536
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Mantlík Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10 hodin 47 minut zpět v 11:14
Exportuji stejně. (C3D 2023)
Značka popisku se exportuje na správné místo, ale vlastní text (mtext) má úchopový bod "INS" posunutý ...
Ve stylu popisku jsem nenašel nstavení této vzdálenosti. Možná to je v C3D 2024 trošku jinak ...

PS. Jinak to je funkce šikovná, napíše mi to výšku nivelety kde potřebuji a nemusím si tam dělat řez
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6117:Hromadná změna výšky bodů v Civil 3D.
Tip 1652:Připojené popisky (dBconnect) se posunou při exportu do formátu R14.
Tip 8432:Jak automaticky vyřešit kolize popisek načtených bodů?
Tip 6755:Převod textů s výškami na 3D body zaměření.
Tip 9890:Po otevření výkresu ze starší verze Mechanicalu se posune popiska detailu.
Tip 13746:Jak využít 2D DWG s topografickými body pro vytvoření 3D terénu v Revitu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,547 sekund.