Zobrazit plnou verzi příspěvku: AcMAP topologie
Dobrý denprovádím topologii překrytím - liniové stavby.Překrytí - získám data z CUZK *shp (polygony PARCELY_KN_P definiční body PARCELY_KN_DEF z CUZK) - po přenosu parc. čísel a vyčištění převedeny na *sdf . Z výkresu liniové stavby proveden mapexport (pouze čáry a potřebné hladiny) do * sdf. Pro kontrolu jsem provedl export pouze jedné hladiny. V převážné většině případů mám rozdílné výměry dotčení oproti ruční kontrole (odměřením v AcMapu).Ruční odměření jsem pro jistotu několikrát opakoval. Rozdíly jsou až 20%, nejsou stejné, ale v některých případech dojde ke shodě.Kde je chyba?Předem děkuji
martinfolber
08.06.2018, 15:10
Dobrý den,podle našich zkušenosti se atributové hodnoty výměr parcel s geometrickou plochou parcel se v některých případech liší. Proto např. v Záboráku uvádíme obě hodnoty.Martin Folber
Děkuji za odpověď.Lze tomu rozumět tak, že kdyby v CUZK měli atributové hodnoty ( získané ze souborů *.SHP) a jimi vydaných *.dgn podkladů v souladu, že by vše "hrálo"? Tzn výsledky překrytí by se potom shodovaly s "ručním" odměřením? Děkuji
martinfolber
10.06.2018, 14:45
Abychom si dobře rozuměli, jen chci říct, že udávaná plocha celé parcely v jejich atributech z ČUZK se může lišit od jejího skutečného geometrického obsahu.