Zobrazit plnou verzi příspěvku: Aktualizace stylu kusovníku

Otasek
17.02.2005, 22:15
Když mám ve výkrese vložen kusovník a ve správci stylu změním jeho definici, je nějaká možnost tuto změnu na něj aplikovat? Anebo se musí smazat a vložit nový (možnost upravit ho ručně neberu jako korektní)?
Zkoušel jsem všechno možné ale nic nezabralo, je problém v mojí šikovnosti anebo jinde?

Jan Liska
18.02.2005, 13:42
Dobrý den,
u tabulky rozpisky můžete při změně stylu tento styl znovu aplikovat na vybraný symbol tak, že jej znovu vyberete v seznamu stylů. Symbol musí být vybraný (= zvýrazněný).
S pozdravem

Otasek
18.02.2005, 14:07
Toto jsem také zkoušel, ale jediné co mi to udělalo, je zobrazení nebo skrytí záhlaví, se sloupci to nic nedělá.
Popíšu pro jistotu popis, co jsem udělal: vložím kusovník; vyberu ho; v roletovém seznamu stylů vyberu jiný. U koto apod to funkuje tak jak má, tzn. předefinuje se styl na jiný, tady to nějak vzdoruje

Jan Liska
18.02.2005, 14:24
Dobrý den,
zapoměl jsem uvést - v R9 toto funguje na většinu vlastností s výjimkou sloupečků. Vlastnosti sloupečku se nastavují "předem" příp. až na konkrétním symbolu jako tzv. override.
S pozdravem

Otasek
18.02.2005, 14:31
Aha, tak to je celkem dost kritický nedostatek
Kusovník využívám jako tabulku rozměrových variant, takže má třeba 10x10 polí a pokud potřebuju jeden sloupec přidat nebo ubrat, pak musím všechny smazat, předefinovat ve stylu a znovu vložit - a jak to tedka píšu mě napadlo, že elegantní bude nevkládat to tam jako jednotlivé díl, ale jako sestavu, takže po rozbalení kusovníku budu mít přeformátované všechny sloupce najednou aspon sem přišel na alespoň takové vylepšení

Jan Liska
18.02.2005, 14:46
Dobrý den,
Sloupec můžete přidat/smazat také v editoru rozpisky - to je samozřejmě vhodné pokud upravujete jednu-dvě tabulky. Jinak děkuji za připomínku - předáno vývojářům jako námět na případné vylepšení.

Otasek
18.02.2005, 14:59
Jasné, příma editace každé tabulky zvláť se hodí, jen v ní nejde nastavit šířka sloupce exaktně(jako ve stylech), takže pokud tyto tabulky máte nad sebou tak je skoro nemožné je mít hezky zarovnané.

Když už jsme u těch připomínek, trošku mimo mísu, nešlo by v polohových referencích sestavy povolit modifikaci počtu prvků pole komponentů? popř. to udělat více jako "isoučást" = aby se dala vkládat jako různě modifikované a i s jiným počtem dílů.
Pokud člověk dělá větší množství podobných sestav lišících se pouze v počtu dílů, tak si musí udělat několik sestav - v případě změny nějakého "strategického"rozměru nebo vzby pak musí zpětně všechny projít a změnit - zle to řešit částečně přes provázání s excelovskou tabulkou, ale u výkresů pak musíte přepínat tabulky ručně v závislosti na konkrétním výkrese....

Jan Liska
18.02.2005, 15:05
Pokud potřebujete nastavit šířku sloupečku přesně, spusťte editor rozpisky, vyberte hlavičku sloupce a na pravém tlačítku by měla být dostupná volba pro nastavení šířky sloupce.
Vaši připomínku předám.

Otasek
18.02.2005, 15:14
JJ v editoru stylu to nastavuji normálně - vloženou rozpisku ale lze editovat přímo přes její kontextové menu a tam nastavení šířky není - ale mohlo by být

sorry je to tam..špatně sem hledal Otasek38490.4267592593

jaram
18.05.2005, 09:31
Chtěl bych se zeptat, jak změnit výchozí normu pro výkres? Proč, když mám v templates vytvořený svůj výchozí výkres,který má vlastní normu s vlastnímy styly (tloušťky čar, kóty, kusovník, pozice atd.) a ta norma je v editoru stylů aktivní, tak proč mi to tvoří výkres podle výchozí normy DIN, která je pouze s tou mojí normou lokální, ale není aktivní? Kde dělám chybu a kudy na to, abych nemusel tyto parametry měnit zvlášť v každým výkrese ručně?    

Otasek
18.05.2005, 10:19
To je nějaké divné... já pro jistotu všechny normy, které nepoužívám vymazal (=nechal si jen jednu), takže ted nemůžu vyzkoušet přepnout normu a zjistit co to dělá..
Zkuste se ještě kouknout to položky editoru stylů "výchozí nastavení objektu" jestli tam máte správné přiřazení