Zobrazit plnou verzi příspěvku: ATMP

Martin Haueisen
19.10.2017, 08:37
Dobrý den, autocad mi začal nekontrolovatelně vytvářet ve složce se soubory projektu záložní soubory začínající ATMP + další znaky s příponou dwg. Po několika hodinách práce jde i o desítky těchto souborů. Doplněny jsou i soubory začínající SAFE s příponou tmp. Navíc se mi několikrát stalo, že došlo ke smazání originál verze souboru a zůstala uložená jen záloha atmp. Neuvědomuji si, že bych měnil někde něco v nastavení cadu. Nevíte někdo co s tím?

Vladimír Michl
19.10.2017, 09:21

Zřejmě máte omezená uživatelská práva, zvlášť pokud je to v síťové složce.

Martin Haueisen
19.10.2017, 10:24
Nejedná se o síťová data. Jsou to data na lokálním PC a lokálním hardisku. Pouze jsou data synchronizována do cloudu (Google disk). Ještě upřesním, že se jedná o WIN7 + AC2018, resp. CIVIL2018. Na domácím notebooku s WIN 10 se mi toto nedějě. Ještě jsem vypozoroval, že u některých originálních souborů dwg dojde po otevření v cadu k jejich odstranění ze složky, vytvoří se soubor ATMP a po zavření zůstávají soubory ATMP a objeví se zpět původní soubor dwg. Uživatelská práva mám nastaveny jako administrátor ...

Peter Jirat
19.10.2017, 12:35
V minulosti se mi vícekrát stalo, že mi autocad havaroval, pokud jsem měl spuštěný Google Disk. Zkuste ho při práci vypnout a uvidíte, jestli je to tím.

Vladimír Michl
19.10.2017, 13:56

Pravděpodobně se popere zamykání souborů Google se zamykáním AutoCADu. Možná zvažte pro synchronizaci použít cloud A360.

splonk
20.10.2017, 08:30
Presne tak... a i zatez site (neustali upload a download) asi taky neni moc "systemove"...Nevim jak Google Drive, ale s Dropboxem i s OneDrive se mi osvedcil zpusob prace, ze si do slozky poskytovatele cloudovych sluzeb vyrobim symlink, original slozky tim padem, muzu mit kdekoliv jinde v PC... normalne pracuju... ukladam... a Cloudova aplikace "nepoznava" ze do slozky padaji/meni se soubory... tudiz nic nesyncuje... Po dokonceni prace akorat NESMIM zapomenout restartovat cloudovou aplikaci - tim se znovu inicializuje synchronizace a vsechny upravene/nove soubory se odeslou do cloudu.To je, dalo by se rict, jedina nevyhoda... vyhody ale prevazuji a me to tak vyhovuje!