Zobrazit plnou verzi příspěvku: AutoCad prosim o radu

gari51
14.10.2017, 21:57
dobry den  robim v autocade 2016 a chcem zacat kreslit vo vzdialenosti od urciteho budu.... dam usecku prejdem myskou na daky bod zadam vzialenost dam enter, a  chce by som aby ma dalo do vzdialenosti ktoru som zadal ale neda ma  nefunguje to tak ako si predstavujem .... vzdy musim urobit dlhu usecku npr 3500 aby som sa dostal do tej vzialenosti a potom pokracovat a vymazat tu usecku .... da sa to dako nastavit ze len kurozorom prejdem na bod zadam 3500 a posunie ma dalej presne o 3500 ? 

Vladimír Michl
14.10.2017, 23:56
Ano, takto funguje přímé zadávání (vzdáleností). Pokud to myslíte tak, že chcete odsadit už ten první bod úsečky, použijte volbu trasování (_from _TRACK) a stejný postup.

gari51
15.10.2017, 00:38
dakujem za rychlu odpoved ale stale mi to nefunguje skusim este raz popisat problem urobim stvorec prejdem kurzorom na pravy horny roh nestlacim iba naznacim smer napisem npr. 1000 cakam ze usecku zacnem robit 1000 od stvrca ale nezacne  aj ked mam oznaceny ten roh aj to trasovanie mi svieti ( take zelene bodky ) ale nefunguje to nieje nato daky navod ako by som to nastavil aby to robilo tak ako som bol zvyknuty pri starsich verziach ? 

Vladimír Michl
15.10.2017, 09:22
Pořád asi nerozumím - spustíte příkaz _LINE, vidíte takovýto stav:ale zadání trasovací vzdálenosti (např. 25) nevytvoří bod? Nebo jak to "nefunguje"? Vypíše nějakou chybu? Bod udělá jinde? Pokračuje příkaz LINE?

johny
15.10.2017, 10:58
Používá se na to úchopový mód _from. Kdysi jsem to někomu ukazoval... tehdá jsem chtěl vést úsečku k bodu, který je 1 m od poloviny jiné úsečky.https://knowledge.autodesk.com/community/screencast/c20e567c-7d25-4309-b9f5-b7b13942154fMimochodem, u tohoto "míření" pomocí úchopů je potřeba mít postaru ukotvený příkazový řádek. Od dob kdy je plovoucí (cca 2013), tak je tato funkce zdrbaná a ADSK se neobtěžuje to opravit :/. Alternativně lze asi používat i dynamické zadávání...

vbehun
15.10.2017, 18:30
Když už jsme u zadávání relativních vzdáleností, tak kromě možnosti "OdBodu" ("_From")---nápověda---[F1]---ODBODU (modifikátor příkazu)Umístí bod ve vzdálenosti od referenčního bodu v rámci příkazu. Uchopení objektu: Při zobrazení výzvy k umístění objektu zadejte příkaz "OdBodu" Základní bod: Zadejte bod, který se má použít jako základní bod. z <odsazení>: Zadejte relativní odsazení. Při zobrazení výzvy k uložení bodu zadejte příkaz ODBODU a potom určete dočasný referenční neboli základní bod, od něhož je možné určit odsazení pro umístění dalšího bodu. Zadejte odsazení z tohoto referenčního bodu jako relativní souřadnici nebo použijte metodu přímého zadání vzdálenosti. POZNÁMKA:Tuto metodu nelze použít při tažení v rámci příkazů jako POSUN a KOPIE. Určením absolutní souřadnice pomocí klávesnice nebo ukazovacího zařízení se příkaz ODBODU zruší. ---Určení bodu od dočasného referenčního bodu 1.Na příkazovém řádku zadejte "Od". Nebo stiskněte klávesu Shift, pravým tlačítkem klikněte na nabídku uchopení objektů a poté vyberte možnost "Od". 2.Pokud chcete provést odsazení od místa na existujícím objektu, určete uchopení objektu a vyberte bod uchopení objektu. 3.Zadejte relativní souřadnice, například @1,0.---existuje ještě velmi užitečná modifikace "Polovina mezi dvěma body / (Midpoint Between Two Points)" : PDB (_MTP) ---PDB / _MTP (modifikátor příkazu)Umístí bod poloviny mezi dvěma body. Při zobrazení výzvy k umístění bodu zadejte příkaz  PDB Modifikátor příkazu poloviny mezi dvěma body (PDB) může být použit se spuštěnými uchopeními objektů a přepsáními uchopení objektu. (Příkaz UCHOP) Při zobrazení výzvy k umístění bodu zadejte příkaz PDB nebo P2B. První bod poloviny: Určení bodu Druhý bod poloviny: Určení druhého bodu ---