Zobrazit plnou verzi příspěvku: Čeština Revit 9 -> 9.1 (Student)

PepaR
24.12.2006, 00:09
Dobrý den, před cca 2 měsíci jsme si zaregistroval studentskou licenci zdarma pro Revit 9.0. Anglicky umím docela obstojně, ale přednastavené české rodiny by každému ulehčili práci, zvlášť když se s programem teprve seznamuje. A tak jsme se rozhodl zakoupit češtinu od Xanadu. Čeština je super, ale nyní jsme si stáhl aktuální studentský build Revitu 9.1 a domníval jsem se, že to funguje tak, že nebude problém nainstalovat aktualní build češtiny na základě již zakoupené češtiny pro předchozí verzi, ale ejhle nejde to.
 
Mám tomu rozumět tedy i z příspěvku podobného názvu, ale staršího data, že pokud bych si chtěl nainstalovat češtinu pro Revit 9.1, tak si musím znovu vynaložit stejné vydaje a zakoupit si češtinu znova?
 
Vždyť v informacích o lokalizaci nic takového uvedého není, tak proč bych měl za podobný produkt platiti znovu?

Petr Bláha
24.12.2006, 11:37
Myslím si, že to tak není. Čeština je stejně jako Revit většinou se subscription na jeden rok a tedy po tuto dobu je nárok na nové verze zdarma. Avšak po uplynutí subscription období je nutno ho obnovit za peníze.

Možná, že to u studentských licencí mají jinak, ale u komerčních to funguje takto.

PepaR
24.12.2006, 13:03
No jo, ale já jsem jen jednou zaplatil za češtinu (něco kolem 800,-) a myslím, že tam nebyla o žádnem Subscription programu ani zmínka. Jak to tedy je? Musím si ji zakoupit znovu nebo na ni mám nárok? Docela by mě mrzelo vyhodit 800 Kč za češtinu, kterou jsem si nyní chtěl nainstalovat neboť mi přišla se zpoždením, ale při aplikaci na aktuální build Revitu jsem zjistil, že to jaksi není možné.

Petr Bláha
24.12.2006, 13:31
Revit 9.1 není nový build 9.0!!! 9.1 je nová verze.
Potřebujete instalační CD s češtinou pro R9.1. Pánové z XANADU se Vám jistě v pracovních dnech rádi ozvou, ale dneska Vám asi kromě mě nikdo jiný neodepíše ... celkem pochopitelně mají všichni vegáč

PepaR
24.12.2006, 13:41
Jsem Vám vděčen za informace, snad se mi někdo po Vánocích ozve od Xanadu a řekne mi jak to ve skutečnosti je...Přeji hezké svátky.

IvanaV
25.12.2006, 20:12
Dobrý den,
podle mých informací je studentská licence bez subscription, není tedy důvod pátrat po češtině na verzi 9.1 Máte verzi 9 dokud nevyprší licence. Pro verzi 9.1 (staženou asi ze students.autodesk.com ) byste měl  zakoupit i nové CZ prostředí na 9.1 - máte prostě dvě studentské licence RevitBuilding :) a obě zdarma (resp. za poštovné a poplatky za internet).
 
K režimu dodávek CZ prostředí pro Revit Building:
 
do července 2006 bylo CZ prosředí produktem firmy Xanadu, bylo  možno zakoupit "předplatné" pro nové buildy na 1rok.
 
od července si zákazník kupuje CZ prostředí pro verzi Revitu a nové buildy(pro dané číslo verze) si stahuje z webu zdarma - aktualizace pro build nelze použít jako instalace!
Pro komerční zákazníky bylo CD s instalací CZ prostředí pro Revit 9.1 dodáváno partnery za cca 200Kč. Jedná se ovšem o zákazníky, kteří mají subscription na Revit Building jako základní produkt.
Takže na studentskou licenci tuto možnost aplikovat nelze.IvanaV2006-12-25 20:14:19

PepaR
25.12.2006, 20:23
Děkuji IvaněV, trošku jsem taky pátral a něco podobného jsme z toho taky vyvodil, nicméně děkuji za upřesnění... Koneckonců je to má vina, holt někdy se s nákupem spěchat nevyplatí :)

Vladimír Michl
27.12.2006, 08:10
České prostředí pro Revit je pořád produktem od Xanadu, ale od 1.8. došlo ke změně jeho distribuce a snížení ceny (viz zpráva). Zatímco dříve byla možnost subscription i na české prostředí, nyní se CZ prostředí kupuje pro každou verzi Revitu zvlášť (za podstatně nižší cenu) a samozřejmě aktualizace pro jednotlivé buildy Revitu jsou nadále k dispozici zdarma např. z www.cadforum.cz/revit
Revit 9.1 je nová verze Revitu, takže i české prostředí pro R9.1 je už samostatná položka ke koupi. Viz též přehled na www.cadforum.cz/revit/download.asp