Zobrazit plnou verzi příspěvku: Charakteristické body křivky a export
Radim Cech
25.06.2009, 18:37
Zdravím všechny.
Mám dodat vytyčovací výkresy obrysu stavby, což jednoduše znamená udělat uzavřenou křivku, vložit nějaký blok na každý charakteristický bod, v mém případě, počátek a konec přímé a pořádek, polovina a konec oblouku, očíslovat je a pak vyexportovat do TXT souboru.
Nemá někdo tip, tak po uzavřené křivce nejlépe automaticky nechat rozmístit body nejlépe jako blok - malé kolečko a číslo jako atribut, číslovat je od 1 dále? Ten export už přes Excellink zvládnu, ale pokud má někdo i jiný tip přímo do TXT, nebudu se zlobit.
Díky všem.
funkce "KL-delta"uploads/20090625_190107_lomove_body.lsp
Vladimír Michl
25.06.2009, 21:58
Jde na to využít utilitu InsertC, nebo (pokud je vrcholů hodně) spíše kombinaci utilit VerticesBlk a InsertC - nejprve se příkazem VerticesBlk vloží bloky do vrcholů a ty se pak příkazem BlockC (z utility InsertC) očíslují. Očíslované bloky pak jde vykázat Excellinkem nebo jinak.
Vše je ke stažení na stránce Download.
Viz též:
http://www.cadforum.cz/cadforum/automaticke-cislovani-bloku-autocadu-citac-tip6679
existujú aj prostriedky Civilu. Skúste funkcie vytvorenia bodov vo vrcholoch krivky, prípadne ísť cestou vytvorenia trasy z krivky a potom urobiť výpis bodov.
martinfolber
26.06.2009, 08:50
Pánové zdravím Vás,koukám na tu diskuzi, ale pokud to čtu správně, pan inženýr od toho chce trochu víc. Potřebuje totiž polovinu oblouku a myslím, že ani jeden z těch lispů ten bod v polovině automaticky neumí. Chvilku mi to dalo...Takže Civil:1) Vytvoříme si styl styl popisku pro přímku a oblouk2) pokud tam nejsou inflexe, popiskem oznacime počátek a konec úsečkového segmentu (blokem, bodem)3) pro oblouk použijeme jen Midpoint (střed) tak dostaneme automaticky bloky doprostřed oblouku.4) dostaneme bloky do vrcholů, včetně polovin5) popisek dynamitem rozbijeme6) pokud jsou tam překryty, OVERKILLem odstraníme7)exportujeme do ExceluVypadá to složitě ale je to rychlé a navíc dynamické (do rozbití)
martinfolber2009-06-26 08:52:15
Vladimír Michl
26.06.2009, 11:24
Další varianta je použít doplněnou verzi aplikace VerticesBlk (1.2), která kromě vrcholů volitelně vkládá bloky i do středu obloukových segmentů. Viz Download.
Radim Cech
27.06.2009, 12:04
Ani jsem netušil, jaký to vzbudí "rozruch". Potřeboval jsem vzorek poslat obratem, takže jsem prostě vypnul uchopovací režim a použil verzi s manuálním vkládáním. Novou verzi si stáhnu.
Pro Martina Folbra:
Asi by stačilo jen POČÁTEK u přímé a POČÁTEK A POLOVINA u oblouku a netvořily by se dva bloky v jednom bodě - KONEC PŘÍMÉ/POČÁTEK OBLOUKU.
Ale co to automatické vzestupné čislování bodů?
Radim Cech
27.06.2009, 12:31
Ta vylepšená verze VerticesBlk je v pořádku. Ale chtěl jsem se zeptat ještě k funkci BLOCKC. Když vyběru křivku ve Verticesblk, osadí se body-bloky, ale já vlastně nevím, který je první v pořadí, a pokud chci, aby číslování začínalo v nějakém pro mně logickém místě, nemám šanci to udělat jinak, než postupně vybrat body-bloky za sebou, jak je chci přečíslovat. Nedalo by se nějak doplnit, že vyberu všechny body pro přečíslování, pak bod, který bude počátkem a třeba směr na křivce, ve kterém se mají další body očíslovat? A nebo vybrat provní a poslední bod číslování a on by "jel" po křivce?
Vladimír Michl
27.06.2009, 13:04
Funkce BLOCKC má volbu třídění vybraných bloků (dle výběru, obráceně dle výběru, setříděně dle X a setříděně dle Y) i možnost zadání počátečního čísla, takže by to mělo umožnit očíslovat body dle potřeby.
Bloky povkládané pomocí VerticesBlk jsou vždy v pořadí, ve kterém byla kreslená původní křivka.
Radim Cech
27.06.2009, 13:12
No právě, ta křivka není kreslená ale skládaná z přímek a oblouků např. přes NESTCOPY jako vnější obrys stavby a pak přes MAPCLEAN vyčištěna na uzavřenou křivku. Ale kde je počátek a směr v tu chvíli není asi možné zjistit. Tak potom ještě možnost na hotové křivce označit počátek a směr.
martinfolber
27.06.2009, 15:35
Zdravím Vás pane inženýre, vy nám tedy dáváte...sobotní servis :) U těch Civil popisků jsem myslel, že použijete blok s atributem, který bude později předefinován, jiná volba v popiscích není.Pro ten obvod použijte kouzelný příkaz LINEWORKSHRINKWRAP a vrcholy budou pěkně za sebou. Nebo hromadný KEDIT. Nechte si tam nasázet ty bloky a atribut BLOCKCem přečíslujte.Hodně dobrou záležitostí, bohužel v trialu jsou GeoTools viz http://www.4d-technologies.com/geotools/manual/annotation_tools.htmPřesto kombinace, těch 2 lispů, atributů a Excellinku je nejlepší.My jsme to v projekci dělali pouze z úsečkových segmentů a šel bych na to asi jinak. Na hotové obvodové křívce bych rozdělil vrcholy po pravidelném kroku třeba 5-10m a nechal bych si udělat výpis všech těch vrcholů - zachová se krásně to pořadí a nemusí se nic vybírat. K očíslování lze pak použít COGO body nebo šachty z C3D.
martinfolber2009-06-27 21:28:58
Radim Cech
13.07.2009, 11:42
Ještě se vracím k tomu probklému, ale tentokrát jde o blok. Nevím proč, mám blok vytvořený v hladině 0, který je kružnice a text, který se mění. Jakmile po vložení bloku posunu atribut, ta kružnice se ztratí. Když to celé dám do jiné hladiny, zase se objeví. To už je na mně trochu moc. Je někde chyba v zadání bloku?
Radim Cech
13.07.2009, 11:44
Chyba na straně uživatele. Stačilo dát REGEN