Zobrazit plnou verzi příspěvku: Design Centrum

Rostislav Říha
14.04.2005, 12:58
doufam, ze design centrum je feature autocadu, nikoli jen arch. desktopu, a ze jsem tedy ve spravnem foru.
Mame s design centrem dva problemy:
1. kdyz se rozklikne nejaka vetev, kde jsou ulozeny bloky, tak strasne dlouho trva, nez "nabehne" - puvodne myslel, ze je to pomalou siti, ale chova se stejne i na lokale - proc?
2. Obcas se design centrum "zasekne" a odmita vkladat bloky - restart aplikace pomaha, ale stve to - co muze byt pricinou?

Ferdinand
23.11.2005, 11:54
Přidám dotaz:
Jak vložit popis (=okénko Description) k bloku (výkresu) v Design CentruRostislav Říha
23.11.2005, 11:58
když vytváříte blok a zapisujete ho na disk, tak tam v jednu chvíli máte možnost popis zadat - ten se Vám pak zobrazí v design centru

Ferdinand
23.11.2005, 14:15


Popis ve kterou chvíli při definici bloku? Zkoušel jsem vytvořit Block1 a Block2 (=2 samost. výkresy), kde v dial. okně do kolonky Description jsem napsal u každého nějaký popis (u každého jiný)
a. Block1 - po udání Pick Point a po provedení Select objects, pak jsem provedl _Zoom _Extend a uložil.
b. Block2 - před udáním Pick Point a provedením Select objects, pak jsem provedl _Zoom _Extend a uložil.

Otevřu Design Center, nalistuji, kliknu na Block1, dívám se do kolonky Description: popis nikde (No description found) .Kliknu na Block2, dívám se do kolonky Description: a pro změnu No description found .
Dokonce ani na Thumbnail (=snímku) není nic zobrazeno - je vidět pouze výkresové pozadí Jako druhou možnost jsem zkoušel ve Vlastnostech výkresu napsat nějaký text (každý jiný) do všech kolonek [Název]  [Předmět]  [Autor]  [Kategorie]  [Klíčová slova]  [Komentář] ale nepomohlo to - a to ani po shození a nového startu AutoCADu.Ferdinand2005-11-23 14:25:23