Zobrazit plnou verzi příspěvku: HP500-chyby při tisku

Radim Cech
08.09.2006, 11:28
V jednom sezení CIVILu2007 mám otevřené dva výkresy. Jeden se vytiskne, u druhého se objeví chybová hláška.  Otevřu čistý výkres, dám do něj rámeček a dám tisk, vše je v pořádku. Postupně načtu XREFY, dodám razítko, legendy a při tisku se objěví chybová hláška, že nelze tisknout. Setkal se někdo někdy s něčím takovým? Kontrolní stránku vytikne bez problémů kdykoliv. HP500 je v síti.

Radim Cech
08.09.2006, 11:37
Je možné, že by to souviselo s názvem výkresu?
první čtyři názvy to nevzalo, ten čtvrtý to vytiskne
 
E SO 701 02 SITUACE SADOVÝCH ÚPRAV.dwg
E_SO_701_02_SITUACE SADOVÝCH ÚPRAV.dwg
E_SO_701_02_SITUACE_SADOVYCH_UPRAV.dwg
E_SO_701_02_SITUACE_SADOVÝCH_ÚPRAV.dwg
 
E_SO_701_02_SITUACE.dwg
 
Setkal se už někdo s něčím podobným
 
 

Seiner
08.09.2006, 11:54
Je to možné až jisté. Já jsem tento týden řešil, že nešly vytisknout na plotteru Océ pdf soubory s názvy s mezerami a pomlčkami. Dokonce to dopadlo stejně, i když jsem dal tisk do souboru a výsledný plt soubor s úplně jednoduchým názvem poslal na plotter. Po přejmenování bez problémů.

Radim Cech
08.09.2006, 12:01
Nikdy jsem ale na tento problém nenarazil. A vím jistě, že názvy výkresů byly dlouhé, s mezerami, s diakritikou, prostě jak se to kdy hodilo

Pipa
08.09.2006, 15:07
měli jsme podobný problém HP500, příčinou byly příliš dlouhé cesty s umístěnýmui soubory na serveru, kde bylo milion podadresářů atd, takže po optimalizaci systému třídění a ukládání souborů je to v pohodě

Radim Cech
08.09.2006, 15:24
můžete mi to trochu víc přiblížit? nikdy jsem s tím neměl problém, soubor je umístěn na F/CAD/AKCE/DWG a plotrujeme na server Nemohl by být problém v názvu plotteru?  \\server\HP Design Jet 500 42 by HP je to prostě originál názvu po instalaci. Ale nikdy s tím nebyly problémy?

Pipa
08.09.2006, 16:16
pokud je vaše firma také držitelem ISO tak víte že pokud důsledně dodržujete označování výkresů atd, je to jak skládat čárový kód na výrobek. V rámci těchto nesmyslnejch věcí jsou soubory zahrabány do poměrně rozvinuté struktury adresářů s někdy poněkud dlouhými názvy - toto jsme upravili a je klid

Radim Cech
08.09.2006, 16:36
jak jsem byl poučen, jaké si ISO uděláte, takového máte. Zatím jej nemáme, asi nám nic jiného nezbyde a už teď se toho děsíme. Když mě ten agent, co to nabízí, vysvětloval, že se musí to nebo ono, a já jsem mu oponoval, že každá akce je jiná, každá ma jiný počet výkresů atd., podjkladů, kooperantů a z toho vyplývající případný počet adreářu a jejich názvy, tak jsem se nebyli schopni dohodnout A abych řekl pravdu, fascinuje mě, když se někdo honosí titulem ISO v záhlaví firmy a ani neví, že existuje jedno ze základních pravidel ISO, přímo norma na výkresové formáty. 

Rostislav Říha
08.09.2006, 21:51
[QUOTE=Radim Cech]Když mě ten agent, co to nabízí, vysvětloval, že se musí to nebo ono, a já jsem mu oponoval, že každá akce je jiná, každá ma jiný počet výkresů atd., podjkladů, kooperantů a z toho vyplývající případný počet adreářu a jejich názvy, tak jsem se nebyli schopni ....  [/QUOTE]
:) - spatnej agent - mel rict, ze pokud se kazda akce lisi, tak ma byt "vyssi spolecny jmenovatel" - tj. treba procedura, ktera rekne, ze adresare dela vzdy bud majitel firmy nebo nekdo X a ze tu strukturu nekdo schvali atd. - pak nemusi byt predem explicitne dana - pevnou strukturu nahradi definovany proces jejiho vytvareni...a jste porad ISOcompliant:))

Radim Cech
11.09.2006, 11:08
díky za "školení"!!! zatím jsme se shodli na evidenci pošty, když nás úpřesvědčoval, že na vše musí být smlouva, tak jsme mu oponovali, že pracujeme i na základě ústní dohody pro stálé klienty, popř. i na obyčejnou objednávku, kde se uvede termín a cena. Nebyl spokojen a mě už tekly nervy  Má to na starost kolega a zatím to oddalujeme, co to jde.

Vladimír Michl
11.09.2006, 11:48
[QUOTE=Radim Cech]... fascinuje mě, když se někdo honosí titulem ISO v záhlaví firmy a ani neví, že existuje jedno ze základních pravidel ISO, přímo norma na výkresové formáty[/QUOTE]
Už je to zde sice trochu off-topic, ale tohle jsou dvě různé věci - "honosení ISO" se většinou týká certifikátu jakosti (řízení firmy) ISO 9001, kdežto ISO normy na formáty, hluk, ajánevímcoještě jsou ISO normy na výrobky. Pocházejí sice od stejné standardizační společnosti, ale jinak nemají nic společného.
Dělám chytrého, protože jsme minulý týden úspěšně prošli firemní recertifikací ISO 9001.

Buba
12.09.2006, 10:55
Tiež máme vo firme ISO. Ale formuláre, adresáre na serveri, vytváranie dokumentácie atď. sme si vrámci ISO dali dohromady ľudia, ktorý ich najviac využívame, pripomienkovali sme ich a výsledkom je ISO, ktoré vyhovuje všetkým a spôsobuje poriadok v práci, v projektoch, v zákazkách ... Keď príde do firmy nový človek, o to rýchlejšie sa zabýva do zvyklostí chodu firmy, lebo nemusí vymýšľať ako by to urobil, lebo práca má svoju šablónku. Ak má nápady a návrhy na jej vylepšenie, dohodne sa so svojim nadriadeným, vyjadria sa k tomu ľudia, ktorí najviac pracujú a majú najviac skúseností, a ak je to dobrá vec, tak sa zahrnie do nového predpisu ISO a potom sa rozošle na všetkých, ktorých sa to týka.
Vtedy len má ISO význam zavádzať do firmy. Určite nie len kvôli certifikácii, ale musí to priniesť aj prospech firme.

Buba
12.09.2006, 11:09
Čo sa týka toho plotra: Podľa mňa je problém v tom, že všetky rovnaké názvy súborov, líšiace sa len diakritikou prekonvertuje pre seba na rovnaké názvy. Určite by som si neukladala súbory pod rovnakým názvom a neodlišovala by som ich, či tam dám alebo nedám dĺžeň, mäkčeň a pod. Odlišujte si ich pridaním čísla na konci, alebo dátumu. Budete sa aj vy v tom lepšie orientovať.