Zobrazit plnou verzi příspěvku: Inv2008-problém u parametrických prvků

Drobek81
31.01.2008, 16:36
Zdravím,po smrti harddisku jsem si nainstaloval už jen Inv 2008 v domění, že vše převedu do této verze a budu dělat už jen v ní. K mému překvapení však u převedených parametrických součástí a sestav, nelze modifikovat tabulkové parametry. Dokonce spolu nespolupracuje klasická tabulka x excel. Pokud edituji excel tabulku a dám uložit, vytvoří se nová součást. Pokud ji ale chci editovat(případně i starší) tak v excelu ji změním ale nepromítne se to nikde. Navíc když změním v klasické tabulce parametry, změní se správně i v modelu ale tento nový se již neuloží...Nesetkal jste se někdo s něčím podobným???

Drobek81
31.01.2008, 16:43
Tak...a teď cokoliv udělám v excelovské tabulce, tak od změněného řádku se všechno jakoby "vymaže" a zařve to chybu, že součást mimo rozsah...su v pasti, naštěstí jedu domů se uklidnit...prosím o jakoukoliv radu, představa že parametrické součásti nebudou fungovat mne docela děsí

Drobek81
01.02.2008, 07:39
Hmmmm tak při pokusu otevřít i jiné parametrické součásti to dělá psí
kusy. Dám uložit tak to napíše cosi o migraci do nové verze...dám OK a
chci přidat další prvek. V tabulce dám nový řádek(excel tabulku po včerejšku
raději ani neotvírám) a součást se k mé radosti vytvoří...dám uložit a
nic...nový prvek je v rodičovském souboru vytvořen správně, zobrazí se
správně, ale do adresáře se nepřidá...I NEED HELP!!!  Pokud se v INV 2008 ukládají soubory někde jinde, prosím poraďte

Mrázek
01.02.2008, 08:32
1. Udělal jste před zahájením práce se staršími soubory v nové verzi migraci?(viz plánovač úloh v menu start). Ta je doporučena pro všechny soubory, nejen parametrické-řízené tabulkou.
2.Pokud ano a stejně to nefunguje,měl byste podle mého názoru problém řešit přes support vašeho dodavatele CAD resp. support Autodesku (to by byla dost závažná chyba).
Každopádně pokud naleznete nějaké uspokojivé řešení, bylo by zajímavé ho zda zveřejnit.

Ľubomír Pápay
01.02.2008, 09:26
Nechcem byť chytrý, ale odporúčam nainštalovať si aj staršiu verziu Inventora. Ja takto fungujem roky z aspoň dvoma živými verziami na stanici...A to nie preto že by som bol nejaky konzervatívny dekadentista, ale preto, že som sa už poučil že "soudruzi z USA" v nových verziách vždy niekde urobia nejakú chybu...a v 2008 ich teda urobili požehnane!

Drobek81
01.02.2008, 09:32
Takže dle rad pana Mrázka jsem migroval soubory pomocí plánovače úloh.
Sice je to otročina ale poté i parametrické prvky fungují správně. Když
jsem přecházel z 10ky na 11ku tak sem nikdy nic nemigroval pomocí
žádného plánovače, jen jsem otevřel soubor a při uložení se to samo
převedlo do vyšší verze. Neparametrické soubory se převedou také
otevřením a uložením a je to v pořádku. Jen s těmi parametrickými nastal problém.
Tak děkuji za dobrou radu, vedoucí k vyřešení problému...  

VlJanecek
01.02.2008, 10:17
Je tedy asi potřeba Inventoru věřit když vyzývá k migraci souborů na aktuální verzi. Podle mého ale stačí součást otevřít a uložit.

Radek001
01.02.2008, 10:30
Při ukládání souboru v nové verzi mi obvykle vyskočí hláška o migraci a Inventor chce potvrdit souhlas s provedením migrace. V tomto případě věřím, že migrace proběhne a mělo by to stačit. Neprověřoval jsem. Ale taky se mi občas stane, že soubor otevřu, uložím a hláška nevyskočí. Nevím proč, nezjistil jsem kdy. Potom je zřejmě potřeba migrovat extra.

Drobek81
01.02.2008, 10:33
Radek001: také jsem věřil...nicméně dobré vědět že jde migrovat i jinak, lépe.

Mrázek
01.02.2008, 12:02
Ono je to asi tak - pokud pracujete s jednoduchou strukturou - díl - výkres nebo sestava - díly, tak většinou stačí soubor v nové verzi načíst a uložit - on se přemigruje automaticky. Pokud je ale struktura složitější - např. složitá sestava nebo (jak vyplynulo z prvotního problému tohoto vlákna) tabulkou řízené soubory, je lepší migraci udělat. Tím, že se to dělá přes plánovač úloh, není problém to pustit přes noc (jde-li o stovky souborů).