Zobrazit plnou verzi příspěvku: JTSK -> převod na zeměpisnou šířku a délku?
Machacek
26.01.2007, 14:19
Dobrý den,
mám dotaz ohledně způsobu zakreslení bodu, pro který znám zeměpisnou šířku a délku, do mapy v geodetickém zaměření JTSK. Je možné toto nějak jednoduše provést?
Předem děkuji za radu.
Trochu si odporujete v názvu tématu a následujícím textu. Přepočet z jednoho do druhého a naopak je možný. Záleží jen s jakou přesností chcete převod uskutečnit. Na internetu se dají nalézt všelijaká udělátka, která Vám toto vypočítají. Ruční výpočet nedoporučuji. Musel jsem jednou převést střed nového komína zaměřeného (vypočteného z obvodu) do zemských souřadnic (byla to podmínka nějakého úřadu pro leteckou dopravu) ... a teprve asi na desátém listu papíru jsem docílil kýženého výsledku.
Machacek
26.01.2007, 14:39
Omluvám se za nepřesnost v názvu tématu. Už jsem našel i na Xanadu http://www.xanadu.cz/apps/convertcoord/default.asp
nějaký online převod, ale nějak mi to nefunguje
Nejlepší bude obrátit se na geodety -
Nebo použít tento odkaz a stáhnout si aplikaci pro převody. artap2007-01-26 14:55:20
doporučuji skripta ČVUT - Doc.Ing. Zdeněk Hrdina, CSc.,
Transformace souřadnic ze systému WGS-84 do sytému S-JTSK. (mohu zaslat v pdf)
Mám zájem. Můžete mi ji prosím poslat na petr.patra@cez.cz
Děkuji
Vladimír Michl
26.01.2007, 15:59
[QUOTE=Machacek]Omluvám se za nepřesnost v názvu tématu. Už jsem našel i na Xanadu http://www.cadstudio.cz/apps/convertcoord/default.asp
nějaký online převod, ale nějak mi to nefunguje [/QUOTE]
Nefunguje vám ta online ukázka, nebo ona nadstavbová ARX aplikace?
Co vám to dělá/nedělá? V té online aplikaci (testováno v MSIE+Firefox) se zeměpisná šířka/délka musí udávat v decimálních stupních (zkuste převést ukázkové souřadnice).
Nebo nově viz stránka Převodník souřadnic.
Machacek
26.01.2007, 19:55
Tak jsem ještě teď večer trošku pátral a díval jsem se i po Vašich radách a odkazech a průběžně jsem našel tyto věci (některé budu asi opakovat):
http://www.navigacegps.cz/w3download/files.aspx?category=19
http://www.geospeleos.com/Mapovani/WGS84toSJTSK/WGS84toSJTSK.htm
http://gpsweb.cz/WGStoJTSK.html
http://gpsweb.cz/JTSK-WGS.htm
http://www.zememeric.cz/default.php?/clanek.php?zaznam=2233
Je to jenom jednorázovka, běžně se tímto nezabývám, ale nadřízený na mě přišel s tímto požadavkem, takže se snažím vyhovět
Machacek
26.01.2007, 20:09
Když si dám převést ty vzorové hodnoty tak mi je to převede.
Když zadám nějakou hodnotu, tak se mi zobrazí:
-1,#IND
Machacek
26.01.2007, 20:11
[QUOTE=Vladimír Michl]
Nefunguje vám ta online ukázka, nebo ona nadstavbová ARX aplikace?
Co vám to dělá/nedělá? V té online aplikaci (testováno v MSIE+Firefox) se zeměpisná šířka/délka musí udávat v decimálních stupních (zkuste převést ukázkové souřadnice).[/QUOTE]
Když si dám převést ty vzorové hodnoty tak mi je to převede.
Když zadám nějakou hodnotu, tak se mi zobrazí:
-1,#INDMachacek2007-01-26 20:12:27
Machacek
29.01.2007, 06:05
[QUOTE=topocad]doporučuji skripta ČVUT - Doc.Ing. Zdeněk Hrdina, CSc., Transformace souřadnic ze systému WGS-84 do sytému S-JTSK. (mohu zaslat v pdf) [/QUOTE]
Děkuji za nabídku, ale jednalo se opravdu o jednorázovou akci, tímto se normálně nezabývám.