Zobrazit plnou verzi příspěvku: Knihovna stylů

Cheff
16.03.2011, 17:40
Co vše spadá do knihovny stylů. Resp. kde všude jí má uloženu. Byl jsem přesvědčen, že má vše ve složce Design Data, ale teď mě notebook vyvádí z omylu (nebo do něj uvádí ). Marně se na něj snažím dostat knihovnu stylů.

Při nomální konfiguraci mám složku Design data na síťovém disku. Nyní jsem se pokusil o přenos a Inventor velmi zdárně odolává.

Při pokusu o vytvoření nové knihovny stylů pomocí "správce knihoven stylů" knihovnu sice vytvoří, ale Inventor zadanou cestu odmítá přijmout (a zavrhne i stávající cestu ke knihovně stylů). - Začínám být bezradný...

Při pokusech o dohrání chybějících stylů jsem též neuspěl (je to očištěno od všech nepotřebných věcí + přejmenované z původních DIN - to se mu nelíbí)

Přitom na stolním PC to běhá normálně.
Kdysi jsem s tím též bojoval, ale nakonec se zdařilo.

flesar
16.03.2011, 18:36
Nezapomeňte nastavit cestu ke knihovně v nastavení aplikace Možnosti/Soubor.

Vladimír Michl
16.03.2011, 18:46


Tiphttp://www.cadforum.cz/cadforum/kde-ma-inventor-ulozenu-knihovnu-stylu-tip7743jste zkoušel?

Cheff
17.03.2011, 10:04
A tam je právě ten problém!

O tom, kde je složka uložena vím - zkoušel jsem ji přenést jak "kopírováním", tak pomocí průzkumníka -> nová knihovna a zkopírovat tu co potřebuji. - obojí proběhne vpořádku.

Ale když se snažím zadat nové umístění (Možnosti/soubor), tak v okamžiku "výběru" nové složky nahlásí chybu a tím to pro toto otevření Možností skončí (nepřijme ani stávající cestu) - prostě pak nemohu zmáčknout tlačítko "POUŽÍT". Tedy zmáčknout jde, ale nic se nestane a cesta ke knihovnám stylů zůstává červená a zbývá jen Storno...Přitom nemá co vytvářet složka je hotová a data v ní jsou.

horalek
17.03.2011, 20:37
Vypadá to, že složka pro knihovna stylů prostě není kompletní. Zkuste si vedle sebe dát obě složky Design data - původní a novou. A porovnejte soubory, chybějící dokopírujte. V Design Datech jsou uloženy soubory i pro Dessign Accelerator a další moduly.


Cheff
17.03.2011, 21:58
Ale proč to v takovém případě nevadí i druhému inventoru? (na jiném PC) - A i pokud jsem se pokusil načíst data ze síťového disku, tak jsem neuspěl (druhý stroj neměl problém) - z toho jsem opravdu zmaten.

mr.chain
18.03.2011, 09:12
Tak to se podívejte jak máte nastavený projekt. Zvláště pak, jakou cestu ke knihovnám máte tam...

horalek
18.03.2011, 10:32
Máte Inventory identické? Design data se liší pro Inventor Professional a Inventor Suite, Inventor Professional potřebuje Design data rozšířená o soubory pro jeho moduly (např. potrubí).
Pro odzkoušení ještě nakopírujte DesignData na lokální disk (mimo síť).
Pokud máte 3GB mod ve Windows XP, zkuste ho vypnout.

Cheff
21.03.2011, 09:25
Ano, jsou to rozdílné verze jak Profi, tak Suite, ale rozčiluje se mi právě Suite...

Ještě zkusím ten 3GB přepínač (ale ten je též zapnutý u obou - přesun složky na pevný disk u funkčního běhá u NTB - jsem to zkoušel již ve středu...)

No jako poslední možnost to vidim na reinstal