Zobrazit plnou verzi příspěvku: Knihovny předmětů a materiálů

Kronos
27.09.2013, 17:57
Pěkný den,chtěl bych se zeptat jestli následující problémy mám jen já nebo dělám něco špatně.Úplně se děsím, když musím v Revitu dělat nějaký interiér, protože základních předmětů je tam minimum. Samozřejmě si můžu stáhnou různé rodiny, ale jejich kombinace je obtížná, protože každá rodina je trochu jiná a jejich úprava zabere hodně času.Další věcí jsou materiály. Těch je Revitu taky málo a i přes veškerou snahu, se mi ještě nepodařilo udělat si vlastní pořádný materiál. Neexistuje nějaká knihovna materiálů ke stažení?  Například takový dřevěný obklad: 

aecman
27.09.2013, 21:39
V tomto by ste Revit-u krivdil. Myslim, ze je na tom podobne ako ine CAD produkty roznych vyrobcov a odvetvi. Tie dobre 3D modely pre siroke spektrum CAD a grafickych programov (v nasom pripade rodiny) su povacsinou platene alebo vlastnorucne vyrobene. Najlepsie ked si clovek postupne vytvara vlastnu databazu prvkov, ktora mu najviac vyhovuje toboz ked maju byt ale nemusia byt parametricke. Mate pravdu je to casovo urcite narocne ale neviem aka jednoduchsia cesta existuje.

Vladimír Michl
27.09.2013, 22:09

Záleží jestli sháníte rodiny konkrétních výrobců (nejlépe z webu výrobce nebo ze seek.autodesk.com) nebo různé stafážní objekty (třeba tady v sekci CAD bloky). V obou případech jsou k dispozici stovky a tisíce rodin. Revit pracuje s jednotnou knihovnou materiálů .adsklib, sdílenou přes všechny produkty Autodesku. Kromě vzhledu obsahuje i fyzikální vlastnosti materiálu. Změnit materiály jde snadno doplněním jiných textur.

Kronos
28.09.2013, 21:36
Když už se teda načaly ty textury. Způsob jakým je vytvořím znám, ale je nějaký zdroj bezešvých textur na internetu? Pár jsem sice našel, ale vždy co na fasádě udělalo "kostky", takže kvalita nic moc.

VlJanecek
29.09.2013, 10:24
Hledejte "seamless textures" - po internetu je jich na stažení spousta.

bielko
11.04.2014, 20:37
Príjemný deň. Mne sa pri textúre stáva, že keď si dám zobrazenie 3d realistické vidím textúru a keď si spustím render, je prvok čierny. A to ani nevypisuje že textúra sa nedala načítať, nakoľko cestu k textúram mám zadanú. Neviete v čom môže byť problém? Napríklad v grafike?Ďakujem

Peter Jirat
12.04.2014, 18:42
Mám takový dojem, že takto padaly textury, když jsem si hrál s nastavením světel. Ale to už je dávno, co jsem to viděl.