Zobrazit plnou verzi příspěvku: kótování-přepsání stylu

iva-k
08.11.2010, 11:22
Používám AutoCad 2007. Už tu na toto téma pár dotazů bylo, ale když jsem hledala nějakou odpověď , tak jsem nic nenašla, proto se zkusím zeptat znovu...třeba mezi tím někdo na něco přišel....takže:
 
Kótuji vlastním kótovacím stylem. Při novém otevření a pokračování na výkresu se kót. styl rozšíří o <přepsání stylu> a kóty jsou v trochu jiných parametrech. Musím přejít na původní název kót. stylu a opět potvrdit aktuálnost...a to v každém otevřeném výkresu a při každém dalším otevření výkresu.
Vyzkoušela jsem celý výkres vyčistit...přes DesignCentrum si natáhnout hladiny, typy písem a spol. jen kótovací styly jsem si vytvořila zbrusu nové....ale nepomohlo to. :(
Příjde mi, že to může být v nějakém celkovém nastavení Cadu...nějaké zatrhnuté zatržítko...třeba...jen nevím, kterým směrem se v pátrání vydat....kdyby měl někdo nějaký nápad ?

PepaR
08.11.2010, 11:44
Přidávám se, stejně se mi chová AutoCAD 2008 LT, jen jsem neměl čas po problému pátrat. PepaR2010-11-08 11:51:03

zdrk
08.11.2010, 12:49
U mne se to děje, když ve výkrese mam kotovací styl např. aaa a z jiného výkresu přenesu kóty ve stejném stylu, jen s nepatrnou úpravou, např. pozadí, odsazení apod.
Pokud mam obě nastavení shodná nic ne nezobrazí.
Případně rozšíření kótovacího stylu vymažu a dál nepátrám.

iva-k
08.11.2010, 13:08
To by mohl být důvod ... určitě jsem mohla nějaké kótovací styly během času trochu upravovat . Ale ono se mi to děje u jakéhokoliv kótovacího stylu a to mi příjde trošku nepravděpodobné, abych měla takto duplicitní všechny kótovací styly.

zdrk
08.11.2010, 14:29
Nebylo by možno sem, případně někam jinam uložit část původního výkresu (třeba jen část kót) a i čistý, ve kterém se změny stylu neobjevují.

PepaR
09.11.2010, 07:15
[QUOTE=zdrk]U mne se to děje, když ve výkrese mam kotovací styl např. aaa a z jiného výkresu přenesu kóty ve stejném stylu, jen s nepatrnou úpravou, např. pozadí, odsazení apod. Pokud mam obě nastavení shodná nic ne nezobrazí. Případně rozšíření kótovacího stylu vymažu a dál nepátrám.[/QUOTE]
No jo, ale mě to dělá i v případě, že nic nepřenáším, nenačítám či do výkresu nekopíruji, tzn. stačí pouhé otevření výkresu a už je přepis tam.

zdrk
09.11.2010, 08:32
Tak už musí být v původním výkrese.
Jinak možná též - původní styl bez masky pozadí, poté se zadá rychlý odkaz s maskou pozadí pro překrytí a již se může celý styl přepsat. Odkaz je vázán na styl, ve kterém je provedena úprava.
Toto jsem vypozoroval u sebe, ale příčina může být i jinde.zdrk2010-11-09 08:33:19

iva-k
09.11.2010, 11:24
Původně se mi zdálo, že jsem si to třeba zavinila něčím podobným...třeba ...používala jsem jeden kótovací styl a jednu kótu ve výkresu jsem trošku upravila, třeba jsem změnila délku pevné vynášecí čáry natvrdo ve vlastnostech...a pak bych tomu rozuměla
 
...jenže to přepsání stylu se objeví vždy po otevření výkresu u kteréhokoliv kótovacího stylu i u toho co třeba teď nadefinuju nově s novým originálním názvem (jako kopie ze standardu). A když si přečtu popis přepsaného stylu, že je to ten a ten styl + nějaká změna, tak mě příjde, že jsem takovou změnu nikdy nemohla provádět : ) např.:pokus + Úhel zalomení kóty velkého poloměru = 90 ... to jsem spíš měnila délku té pevné vynášecí čáry, to by mi bylo víc podobný...
 
Trochu jsem vás na začátku mystifikovala, za to se omlouvám...nějaká chybička se vloudila, asi jsem výkres nevyčistila důkladně nebo jsem do něj hned ze začátku natáhla něco závadného...zkusila jsem to znovu a opravuji informaci:...Vyzkoušela jsem celý výkres vyčistit...přes DesignCentrum si natáhnout hladiny, typy písem a spol. jen kótovací styly jsem si vytvořila zbrusu nové....A TO POMOHLO
...ale jako řešení problému nic moc...když vidím to množství výkresů, kde už se ty kóty přepisují : (