Zobrazit plnou verzi příspěvku: Manuál

Alakhai
21.02.2005, 10:48
Dobry den,
mohl by mi nekdo poradit, kde stahnout manual na Invertor 9 Pro SP1?
diky

Otasek
21.02.2005, 15:34
Trošku se nechytám co chcete za manuál stahovat ?

K AI se dodává standartní příručka, kde najdete základní info a pakud potřebujete něco speciálnějšího tak zkuste help pod F1 (popř. Program Files\Inventor 9\PSS\ADMMain_9_0.chm) - má 11,5MB to je celkem slušný balík informací + jsou tam i další soubory. Teda alespoň u jedné věci si vymýšlejí-možná špatný překlad (možnost změny polohové reference u už vloženého pohledu prostě není možná..)

Nejdůležitě je vědět co potřebuju a pod čím by se to mělo hledat a potom hlavně pochopit logiku souvislostí, např u stylů, patrametrů, isoučástí(prvků) atd.. ale to musíte buď pochopit sám pomocí vlastních zkušenosti(nebo třeba z helpu) anebo vám to musí výsvětlit někdo, kdo už do toho pronikl.
Nechcu moc mentorovat... za poslední dva roky jsou prošel verzemi 5,7,8,9 a prakticky na většinu fint jsem musel přijít sám. Je to také nejlepší způsob jak se něco naučit a zároveň to nezapomenout.
Když semse pokoušel naučit jednoho kolegu alespoň širší základ práce v AI, tak jsem celý den do něho hučel informace a celý příští den jsem ho měl na telefonu, kde jsem mu to znovu skoro vše vysvětloval znovu a několik následujících dní to nebylo jiné.
Doporučuji prostudovat help a prostě se do něčeho pustit a pozorně si všímat co je v kreré kontextové nabídce za položky a co to provede když ji použijete, popř. do jakého nastavovacího prostředí se přepnete. Většino ke každému nastavení vedou alespoň 2 cesty.
Způsob samotného konstruování vás asi nikdo nenaučí, protože je to dosti individuální záležitost a každému proto vyhovuje něco jiného a většinou vždy lze stejno věc udělat úplně jinou cestou, která je omezena možnostmi AI a ty zjistíte pouze vy sám, až narazíte na neřešitelný problém (protože jste se buď vídaly špatnou cestou, anebo to AI prostě neumí), ale toto aj když vám někdo bude předkládat buď ústně nebo písemně, tak stejně zapomenete, ale vsastní špatnou zkušenost jen tak lehce NE..

Jak to tak vidím, sem se nějak rozepsal a možná trošku mimo místu... se omlouvám...ale toto byla první možnost nějakého relaxu, co jsem se vrátil z berňáku