Zobrazit plnou verzi příspěvku: Nefunkční HELP a

koutnak
30.11.2017, 00:21
Právě jsem zjistil, že mi nefunguje příkaz _HELP / RADA / F1.Chtěl jsem si zjistit více informací o příkazu SKUPINA, který se oproti včerejšku začal chovat jinak (ještě včera se skupina entit sloučená do skupiny chovala jako celek pro posouvání apod., nyní se jednotlivé entity posouvají samostatně, přestože z entit vytvořená skupina existuje).Ovšem po zadání _HELP nebo RADA nebo stisku F1 se nestane vůbec nic. Ani se neobjeví nějaké hlášení o chybě.Prosím o radu.

Mrázek
30.11.2017, 07:10

S helpem vám nepomohu, se skupinou ano:rychlá kombinace kláves na prepínání skupina ano-ne je Ctrl-Shift-A. Jinak vybírání rídí promenná PICKSTYLE:HodnotaPopis0Nevybírají se skupiny ani asociativní šrafy1Jméno skupiny2Hranice asociativního šrafování3Výběr skupin a asociativního šrafování 

johny
30.11.2017, 09:56
Autodesk tento přepínač asi považuje za nejdůležitější v autocadu, páč jako jediný se dostal přímo do hlavního ribboru. Na druhou stranu česká pobočka toto asi nesdílí, pač už léta uvádí naprosto nesmyslný český překlad nápovědy pro PICKSTYLE 1 - Jméno skupiny (z anglického Group Selection).

koutnak
30.11.2017, 10:17
HELP jsem nakonec spustil "ručně" otevřením souboru index.html v HELP adresáři a pak jsem se tedy dopátral i vyřešení toho problému se skupinou. Asi se mi povedlo nechtě stisknout Ctrl-Shift-A. Už jsem si i dal na plochu panel Skupiny, který jsem dříve nevyužíval.Ale i tak díky za radu.Ovšem co s tou nemožností spustit HELP přímo z ACAD tedy nevím. Cestu mám přes HELPPREFIX nastavenu správně.Měl jsem na PC problém s novým Firefoxem, tak mě napadá jen to, že by se nějak "narušila" vazba ACAD<->prohlížeč.
koutnak2017-11-30 10:22:12

Vladimír Michl
30.11.2017, 11:44

Pokud je Firefox nastaven jako výchozí (asociativní s HTML), mohlo by to způsobovat problémy. Můžete také zkusit stáhnout lokální nápovědu.

koutnak
30.11.2017, 12:01
Lokální nápovědu nainstalovanou mám. Několikrát jsem i odinstaloval a zase nainstaloval, doufaje, že se "to chytí". Nechytlo.Firefox mám jako výchozí prohlížeč už dlouhé roky a vždy vše fungovalo. Ale poslední verze FF57 byla na mém PC zcela nepoužitelná (dlouhé prodlevy po jakékoliv činnosti), takže jsem ji chtěl nahradit předchozí verzí FF56. Ale po jejím nainstalování se vždy brzy vnutila ta nová verze FF57. Ve snaze se zbavit té samovolné aktualizaci FF56->57 jsem mazal i zmínky o FF v registrech, a zřejmě jsem vymazal i něco co jsem vymazat neměl :-(.No nic, pokud se nenajde řešení, budu v případě potřeby HELP spouštět ručně otevřením index.html v HELP adresáři. Je to funkční a nepotřebuju to až tak často.PS: Pro ty, co se obdobně jako já trápí s problémem vrátit se z FF57 na FF56: nechte si nainstalovat FF57, tam zakažte automatické aktualizace a pak přeinstalujte verzí FF56. Pak už se vám FF57 nebude sama v rámci automatických aktualizací vnucovat. Vyzkoušeno, takto to funguje. Pokud nejprve nainstalujete FF56 a teprve tam zakážete automatické aktualizace, nebude to fungovat, FF57 budete mít brzy zpět. Alespoň pod Win10 to tak funguje.