Zobrazit plnou verzi příspěvku: PC

stafek
21.04.2006, 13:09
Dobrý den, mám dotaz ohledně konfigurace nového PC - chci si doma upgradovat počítač a zvažuji nezi nejlevnější variantou sestavy s Celeronem - 2,1, nebo 2,5GHz a Athlonem 3000. Otázkou je zda Revit funguje dobře na procesorech AMD a jiných chipsetech základní desky než Intel a jestli větší výkon bude vůbec poznat a cenové navýšení stojí za to...

Vladimír Michl
21.04.2006, 14:42
Ano, na AMD funguje dobře (viz systémové požadavky Revitu), Celeron na CAD nedoporučujeme.

Petr Bláha
21.04.2006, 14:50
Zdravím, v první řadě si projděte témata zde na fóru a najdete zde několik příspěvků, co Vám určitě poskytnou pár odpovědí ... stačí použít funkci "Najít" .

Jinak pokud to vezmu obecně z hlediska AutoCADu+vertikálních produktů a Revitu, tak asi takto. Vím, že se na mě snese asi hodně rozhořčených příspěvků, ale za těch 11 let, co se problematice CAD/HW/SW věnuji (jak na úrovni člověka co v tom kreslí, co dělá podporu uživatelům, co měl vliv na nákup HW a SW a i se o to musel pak starat), jsem dospěl k následujícím závěrům:
- rozdíl mezi AMD a Intel platformou v konečném výsledku pro uživatele není. Jednou se povede něco té firmě jednou té druhé. Např. na stanici kde se používá převážně VIZ, který je na Intel technologie optimalizovanější a umí využít HT funkci, je v něčem Intel lepší, ale není to dogma. Na AutoCAD nebo Revit je to absolutně jedno. Ať již jde o jakoukoli aplikaci, vždy stejně nakonec záleží na aktuální situaci na trhu a sladění stanice. A to ani nemluvě o tom, co se dá napáchat špatně nastaveným BIOSem počínaje a špatně nastavenými Windows/aplikacemi konče.
- lepší/levnější/efektivnější, než-li pracovní stanice od renomovaného výrobce, je na míru postavená stanice z dobře vybraných komponent. Ovšem musíte mít někoho, kdo ví co dělá, jinak to nemusí dopadnou dobře. Tím není myšlený nadupaný počítač na hry, je třeba zohlednit více specifických hledisek.

A odpověď na vaší otázku? Váš popis PC zabírá moc široké spektrum. Není Athlon jako Athlon a není Celeron jako Celeron. Navíc pokud k určitému CPU dáte nevhodnou desku nebo jiné komponenty, stejně ničeho nedosáhnete. Např. Celeron je sice trhem určen do kancelářského stroje na psaní dokumentů, ale nemusí to být pravda, některé modely jsou velmi povedené a dají se s nimi dělat kouzla :-). Athlon64 3000+ je, ale určitě výkonnější, jak Celeron 2.5GHz.
Toť můj názor, ale je to širší problematika, o které by se daly napsat desítky stránek a co člověk to názor :-).