Zobrazit plnou verzi příspěvku: Potřebuju 3D model budovy

berka33
01.11.2011, 21:47
Ahoj, nejsem si zcela jistý, že tu najdu někoho koho hledám, ale jde mi o vytvoření 3D modelu z měřeních dat totální stanicí Topcon 7001. Zaměřil jsem si body domu (okna, dveře, rohy domu) a potřeboval bych z toho vytvořit 3D model věrohodný s realitou domu. Zatím to nemám cele dodělané myslím tím výpočty a úpravy. Ale hledám někoho kdo by zvládl 3D model měřené budovy. Body jsou v S-JTSK. Zkoušel jsem to sám ale moc mi to nešlo, nemám zkušenost s 3D v autocadu. Je možné to udělat i v MicrostationuDíky kdyžtak se ozvěte

PepaR
02.11.2011, 07:07
Dobrý den,na vynesení budovy ze zaměření např. totální stanicí existují speciální nadstavby, které jsou dostupné i pro Revit Architecture. Povětšinou se ale jedná o komerční produkty.

berka33
02.11.2011, 10:01
No já rávě hledám někoho kdo ví jak to udělat aby to vypadalo dobře. Jsem ochotný za to dát nějakou tu korunu ale to záleží na domluvě


MichalO
02.11.2011, 11:18
Pokud to není chrám sv.Víta, ale nějaký jednoduchý pravidelný objekt, což předpokládám, neboť na složitější byste si někoho najal, tak i v holém Acadu to jde, i když trochu kostrbatě. Body načíst do 3D, pospojovat liniemi, používat 3D orbit, tabulku vlastností pro doplnění nezaměřených linií, pak to potáhnout 3D face, trochu obarvit, aby to vyniklo, hezky natočit, render a je to. Pokud to ale potřebujete jako těleso, pak je to zcela jinde.

Rostislav Říha
02.11.2011, 20:27

[QUOTE=berka33]No já rávě hledám někoho kdo ví jak to udělat aby to vypadalo dobře. Jsem ochotný za to dát nějakou tu korunu ale to záleží na domluvě

[/QUOTE]
 Třeba naše kancelář ví, jak to (=cokoli) udělat, aby to vypadalo dobře (=úspěšně komerčně použitelně pro daný účel). Dalšími body (myslím, že je na to i obecně uznávané grafické schéma termín/kvalita/cena - prosím někoho o odkaz) které ve Vašem zadání chybí, jsou (jak správně uvádí MichalO):dokdy to chcetena co to chcetepro koho to chcetev jaké kvalitě to chceteČím přesněji nadefinuji zadání tendru, tím relevantnější výsledky dostanu.

berka33
06.11.2011, 17:47
No je to pro účely bakalářské práce. Hotové bych to chtěl mít do měsíce. A ohledně ceny opravdu nemám představu. Není to nějaká velká budova a naměřených je cca 300 bodů. Zde posílám odkaz at víte jak ta budova vypadá http://www.ingeteam.cz. Spíše jde o to aby to vypadalo dobře a podle reálu. Některé nezměřené věci se mohou doplnit nebo vynechat a udělat podle daných fotek.

alfred
06.11.2011, 19:51
Podle mého názoru...Pokud je účelem práce zpracovat model budovy, tak si to udělejte sám. Pokud to má být jen tak nějaká ilustrace jaká budova byla měřena, dejte tam fotku. Ušetříte čas i "nějakou tu korunu". Myslím, že na tomhle fóru byla již odmítnuta řada úkolů. Jestli potřebujete poradit jak to udělat, tak formulujte jasně dotaz a napište jaký má být výsledek a k čemu to má sloužit, ale nečekejte, že Vám tu někdo udělá bakalářskou práci!


be_em
06.11.2011, 20:34
Mňa by zaujímalo čo je účelom Vašej práce? Vy ste geodet? Nie je úlohou z týchto bodov dostať 3d model. Ono nie je problém to v 3D obkresliť. Môžem to obkresliť, podľa bodov osadiť steny a ostatné prvky alebo modelovať nanovo a body použiť iba čisto ako rozmery. Takže popíšte presne čo je úlohou Vašej bakalárky.

berka33
06.11.2011, 20:41
No účelem mé bakalářky je zaměření toho domu připojení k sjtsk a baltu. A vytvořit 3d model a fotodokumentaci. Zaměřil jsem 300bodů domů z bodů polygonu. Jsou zaměřeny rohy domu rohy oken a všechny důležité prvky. Tyto body jsem projel přes gromu a získal jejich souřadnice.

alfred
06.11.2011, 21:17
No, myslim, ze kazdy si ma delat bakalarku sam. Pokud potrebujete poradit elementarni kroky - jak se zadava bod v AutoCadu, nebo podobne, tak proti tomu se neda namitnout nic a myslim, ze na konkretni presny dotaz, zde dostanete uzitecnou a presnou odpoved... Zatim jste ani nenapsal jak ma byt model udelan - dratovy, nebo telesa, ... proste konkrétní dotaz jsem neviděl. Prozatim bych doporucil nastudovat http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=5726hlavně "Jak se správně ptát" a tam zejména kapitola: "Než se zeptáte". Ta je moje oblíbená!


berka33
07.11.2011, 09:29
Omlouvám se možná jsem se špatně vyjádřil. Nechci aby někdo udělal celý 3D model za mě. Myslím si že to za 1. není fér a za 2. to není nutné. Jen mám potíže vyřešit některé kroky. Pospojovat body podle plánku který jsem si udělal je v pohodě. Ale mám problém v těchto ohledech: při importu souřadnic jak zobrazím čísla bodu pak jakým způsobem mohu načíst texturu nebo ji vytvořit podle reality. A dalších x věcí. Omlouvám se za špatné vyjádřené.


berka33
07.11.2011, 09:32
Omlouvám se možná jsem se špatně vyjádřil. Nechci aby někdo udělal celý 3D model za mě. Myslím si že to za 1. není fér a za 2. to není nutné. Jen mám potíže vyřešit některé kroky. Pospojovat body podle plánku který jsem si udělal je v pohodě. Ale mám problém v těchto ohledech: při importu souřadnic jak zobrazím čísla bodu pak jakým způsobem mohu načíst texturu nebo ji vytvořit podle reality. A dalších x věcí. Omlouvám se za špatné vyjádřené.Má bakalářská práce zatím nemá zcela konkretní vizi jak má uplně vypadat tento model. Ted mám prostě naměřené a vypočtené body a napsaných 15 stránek o teorii o zaměření, proč se to měří apod. Nemám tolik praxe v autocadu abych měl přesnou představu jak má model vypadat. Jde mi o to aby byl dobře udělaný a aby to vypadalo dobře a podle reálu.

alfred
07.11.2011, 10:02

[QUOTE=berka33]Ale mám problém v těchto ohledech: při importu souřadnic jak zobrazím čísla bodu.....[/QUOTE]Doporučuji nevkládat body jako BODY, ale jako BLOKY s atributem, kde v atributu bude číslo bodu, nebo i popis. Doporučuji si jasně označit vkládací bod - například kružnicí, bodem apod. Nenechávejte to jako referenční bod atributu. Pokud máte nadstavbu (CIVIL, MAP), tak jsou tam nové entity - COGO body. Pro import bodů do AutoCadu je řada utilit napsaných v LISPU. Možná i program co je k totální stanici něco obsahuje. Já osobně vkládám bloky tak, že v si v excelu připravím příkaz pro vložení bloku (pomocí funkce excelu CONCATENATE), pak označím celý sloupec a CTRL+C a CTRL+V vložím do příkazového řádku.