Zobrazit plnou verzi příspěvku: Povinné spojnice hran povrchu

hllava
05.08.2016, 17:01
Dobrý den,potřeboval bych poradit, jak přesně definovat/ořezat vytvořený povch podle bodů nebo hran. Na obrázku bych chtěl, aby mi hnědá čára (hranice) kopírovala moji bílou a vytvářela mi schody. A nedokáži to jakkoliv definovat. Zkoušel jsem povinné spojnice, nastavení hranic, ale samá marnost. Nějakým způsobem mi to vynechává 2. bod, který má stejnou souřadnici, ale jinou výšku. Zkoušel jsem i přes výkresové objekty to nakreslit po úsečkách a žádný zázrak se nekonal. Základ je kreslen přes funkci _3DPOLY ' PN xx - xxViz. obrz.
Děkuji za jakkoukoliv radu.

martinfolber
05.08.2016, 20:24
Dobry den,Civil 3D z principu neumi vytvorit povrch z bodu, ktere jsou primo nad sebou. Neumi si vybrat, ktery je ten platny. Jedinym resenim je vyssi bod nepatrne pohnout tak, aby nevzniknul "previs".

hllava
05.08.2016, 20:28
Dobrý den,děkuji před necelou minutou taky na to přišel, že stačí posunout nepatrně v jedné ose. Zjistil jsem v logu, že mi to píše duplicitní body a že jsou ignorovány.I tak děkuji za reakci a moji domněku s posunem.