Zobrazit plnou verzi příspěvku: Rozpiska podsestavy

Kmasek
21.10.2009, 08:10
Dobrý den,
mám sestavu skládající se z dalších podsestav.
U podsestav jsem si upravil pozice rozpisky dle svych potreb.
Nyní koukam na strukturovanou rozpisku hlavni sestavy a kdyz rozkliknu podsestavu ikonkou +, tak se pozicovani v podsestave uplne zmenilo.
Jak docilit toho aby rozpiska nadrazene sestavy ctila pozicovani v podsestavach.
Dekuji

Kmasek
13.11.2009, 12:41
Pánové, zkušení konstruktéři.
Jak zafixovat pozice v podsestavách, aby se při vložení do nadsestavy nepřečíslovaly.
Děkuji

Martin Rebenda
13.11.2009, 12:54
Myslím, že to nejde.

Ludeke
25.11.2009, 13:23
Dobrý den
mám problém s rozpiskou Inventoru 2008. Něco o této problematice jsem si přečetl v helpu tak i tady, ale na můj problém jsem odpověď nenašel.
 
Problém je v tom, že některé mnou modelované díly v rozpisce na kartě pouze součásti jsou zobrazeny dvakrát. Příklad: vymodeluji díl s názvem "součást 1" tuto součást použiji v "sestave 1" a v "sestavě 2" Tyto dvě sestavy vložím do "hlavní sestavy". No a když mám otevřenu hlavní sestavu a otevřu si rozpisku pouze součásti budu mít na jednom řádku zobrazenou cestu k souboru "součást 1" počet kusů 1 a další vlastnosti jako číslo součásti název součásti a td. A hned na dalším řádku bude úplně naprosto to samé znova o součásti 1. Nevím jak mám docílit toho, aby zmi'novaná součást byla ve výpise součásti zobrazena jen jednou s počtem kusů 2.
 
Za případné rady vám děkuji

Pavel Žáček
25.11.2009, 13:26
Když si nastavíte možnost sloučení součástí, měly by se spojit do jednoho řádku a kusy sečíst.

Ludeke
25.11.2009, 14:05
Když jsem zaškrtnul volbu sloučení řádků při stejném čísle součásti tak se nic nestalo. Problém trvá stále. Neměl bych někde ještě něco zapnout nebo nastavit?Ludeke2009-11-25 14:13:13

dental
25.11.2009, 14:14
Pokial pouzijem tu istu suciastku v 2 roznych podzostavach,ktore vlozím do nadradenej zostavy,tak sa mi v rozpiske musia objavit scítane 2 ks.Inak mate asi 2 rozne suciastky s tym istym nazvom.Ked ulozim suciastku ako kopiu s tym isty nazvom,aj tak ich scitalo.


Ludeke
26.11.2009, 09:06
kontroloval jsem to a je to jedna jediná součást načtená do dvou podsestav. Zkoušel jsem zvlášť ty dvě podsestavy vložit do jedne setavy kde nebylo nic jiného. Pořád to samé. sloučení součástí mám nastaveno ale asi to nefunguje.

Kmasek
26.03.2010, 14:22
Nešlo by nějak změnit pořadí dílů v rozpisce na kartě data modelu.
Myslim ze rozpiska nadsestavy se vytvari podle karty data modelu a ne dle karty strukturované.

Nebo jinak, lze u sestavy zmenit poradi pozic o dve a vice urovni nize?
Priklad: sestava se sklada ze svarencu a kazdy svarenec z nekolika dilu. Kdyz si necham vypsat kusovnik sestavy se vsemi dily(i dily ve svarencich) je to serazeno dle karty data modelu a ta se neda zmenit.
Takze, jak tedy to poradi ma uzivatel zmenit?
Nebo uz snad konecne odinstalovat ten inventor a nainstalovat konkurencni software, ktery tyto zakladni veci bezproblemu zvlada.
Dekuji.

horalek
26.03.2010, 15:14
Na kartě "data modelu" se ozbrazují všechny modely a podsestavy bez čísel pozic a struktury rozpisky. Měnit pořadí lze jednoduše přetažením myši a to v jakékoli úrovni. Vhodné je ale využít některých funkcí pro řazení dle vlastnosti (nejdříve vyráběné díly, pak nakupované a pod.). tato záložka je primárně určena pro vyplňování vlastností a jak se bude chovat v jednotlivých rozpiskách.
Vlastní čísla pozic ať detailní či strukturované se zobrazují na příslušných záložkách. Optimální je pak využít funkcí rozpisky pro uspořásání dle potřeb a následné automatické či ruční přečíslování. Pro zvládnutí těchto funkcí by bylo dobré nějaké školení, případně i s úpravou či tvrobou CAD norem (pro optimální využití rozpisky ve výkrese a dále)
 

Cheff
16.08.2010, 15:49
Ještě oživím téma, protože právě řeším ten samý problém...Ad data modelu - ano přetáhnout součást o řádek výš či níž sice lze, ale pouze do uzavření Rozpisky. Po uložení sestavy a otevření rozpisky je vše na starých (špatných) řádcích. Hlavní problém ovšem vyvstává při vložení této sestavy do sestavy jiné, kde si vloženou sestavu znovu přečísluje dle svého. Což je například pro export dat rozpisky do excelu prakticky likvidující vlastnost.Pokud by mi nechal alespoň pořadí řádků (čísla pozic neudrží - zamknout položky mi taky nepomohlo )

horalek
16.08.2010, 22:18
Jen pro upřesnění, veškeré hodnoty zobrazované v rozpisce jsou brány z modelu. Pouze číslo pozice je vlastnost, která se generuje až na sestavě.
Rozpiska je pouhé zobrazení těchto vlastností.
Pořadí řádků je podobné jako v jiné databázi. zobrazuje se vždy aktualizovaně vzhledem k uloženým informacím (iVlastnostem).
 
Pokud přečíslujete čísla pozic, zůstane toto číslování uloženo uvnitř dané sestavy. Seřadit se dá právě podle iVlastností (nejprve vyráběné, následně nakupované položky)
 
Ano, jediným problém zůstává takováto aktualizace v nadřazených sestavách, to řešíme s Autodeskem. Jinak je možné to řešit pomocí užiatleských vlasntostí či ve spolupráci např. s Vault Professional.