Zobrazit plnou verzi příspěvku: Textová poznámka výkresu

dusek
31.05.2013, 14:34
Dobrý den,mám ve výkrese vytvořenou Načrtnutou značku obsahující text (informace o nátěru, svaru, NDT zkouškách, ...). Značka se nám postupem času rozrůstá a naboptnává. Navíc je vytvořena tak, že v ní jde udělat změna pouze tak, že vstoupíte do značky, vstoupíte do textu, text upravíte, značku zavřete. Navíc pokud potřebuji novou informaci, nebo naopak nějakou smazat, musím absolvovat opět celý proces úpravy. Chtěl bych tuto práci nějak zjednodušit.Pomocí Uživatelských vlastností a Formuláře dokážu značku upravit tak, že si text změním i bez vstupu do značky. Rád bych ale měl ještě značku upravenou tak, že bych mohl vybírat která informace se mi zobrazí a která ne. Jednoduchý příklad: mám značku o 6 řádcích, ale chci zobrazit jen 3. Jde vytvořit nějaké zaškrtávátko nebo vybíratko zobrazení?Předem děkuji za každou radu.V. D.

Navara
04.06.2013, 22:09

Přiznávám, že ani po čtyřech dnech, mě nenapadlo lepší řešení, než použití funkce String.Format(string, object()). Podrobněji zde: http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/b1csw23d.aspx Příklad takové značky i s jednoduchým formulářem, je v příloze. {0} je v tomto případě použito jako zástupný znak pro zalomení řádku
uploads/9996/Poznamka.zip

dusek
06.06.2013, 12:33
děkuji za odpověď, leč bohužel mám Inventor 2012, takže si to nemohu otevřít. Šlo by to vytvořit i do starší verze? Předem díky

Navara
06.06.2013, 14:20

Tady je verze pro 2012. Trochu se od té předchozí liší, ale podstata je pořád stejná
uploads/9996/Poznamka2012.zip

dusek
06.06.2013, 16:33
Děkuji, myslím, že to je velmi inspirativní, budu se do toho muset hlouběji ponořit, ale nějak to asi půjde. Pro začátek bych měl dvě otázky.1) Chtěl bych aby ten formůlář byl globální, předpokládám, že by s tím neměl být problém. Mám takto provedené už štítky a ty fungují v pořádku. 2) Proč máte text v Poznámce v iVlastnostech? Má to nějaký hlubší význam? Mám těch poznámek na úpravu víc a obávám se, že bych všechno do Poznámky nenacpal.

Navara
06.06.2013, 20:21

Je pravda, že toto je pouze vzor a ne hotové řešení. Formulář by měl být externí, stejně jako to aktualizační pravidlo. Navíc je otázka jak provádět spouštění aktualizace. V tomto příkladu je použitý spouštěč iLogic "po aktualzaci iVlastnosti". To má ale tu zásadní nevýhodu, že to nebude fungovat na starší dokumentaci. Lepší by bylo asi použít tlačítko na formuláři, kterým se aktualizace provede, nebo nezávislé spouštění pomocí XTools. Tam je ale problém, že existuje pouze spouštění před a po uložení.Co se týká té iVlastnosti Poznámka, tak tu jsem použil proto, aby bylo vidět to odřádkování. Jiné iVlastnosti také můžou obsahovat víceřádkový text, ale není to na nich patrné. V praxi bych si pro to vytvořil uživatelskou iVlastnost.

dusek
07.06.2013, 09:57
Myslím, že se obejdeme i bez spouštěče. Štítky mám upravované pomocí tlačítek OK nebo Použit a funguje to perfektně. S přenosem vlastností do starších verzí už máme taky zkušenosti. Mám vypracovaný takový pěkný postup a z většiny stejně pracujeme s kopírovanými věcmi, tak to tam převedeme jednou a pak už to tam je napořád. jediné co mne netěší je tvorba Uživatelských iVlastností, přeci jenom máme v šabloně už zpracované razítka a štítky, takže těch iVlastností je požehnaně. Asi neexistuje způsob jak je nějak při velkém množství efektivně spravovat?