Zobrazit plnou verzi příspěvku: Vlozit pohled v rezu

santa_cruz
02.04.2007, 19:13
Dobry den , snad mi tu poradite , potrebuji vlozit soucast do vykresu soucasti(*.idw) a potrebuji ji vlozit jiz v rezu, jedna se o rotacni soucast napr. prirubu , kde je jiny pohled zbytecny . bohuzel to se mi nedari, zatim vzdy musim vlozit pohled a pak vytvorit rez . Jsem v inventoru novacek tak je mi spousta triku neznamych. dekuji 

Martin Rebenda
02.04.2007, 19:21
Vložíte součást v pohledu ve kterým má být říznutá a potom na ni ukážete (klik) a zvolíte nástroj NÁČRT. Promítnete geometrii součásty do náčrtu, dáte OK. Najdete si v panelu nástrojů nástroj ČÁSTEČNÝ ŘEZ a ukážete na upravený pohled. Automaticky se Vám vykreslí červeně provedený náčrt. Zvolíte kam se to má řezat (do díry... apod.). A řez je na světě... POZOR!!! Bez náčrtu nic nesvedete!!! Jinak je možné provézt řez a pohled který tam nechce mít dát mimo výkresový prostor - méně časově náročné... Mnoho zdaru!

bigbag
02.04.2007, 23:43
Neumi Inventor neco podobnyho jako Pro Engineer? vytvareni rezu uz v modelu??? vsimnul sem si, ze u stromu v sestave je i polozka prezentace, daji se tam "vypinat" napr soucasti z obsahoveho centra atd...cimz se ocividne zprehledni model, ale je to pouzitelne i ohledne vykresu? btw. nevite jak si v sestave pri zobrazeni v napr v polovicnim rezu da navolit, ze ta ci ona soucast nebude riznuta?

Mrázek
03.04.2007, 07:54
Nevím jak v nových verzích, ale zatím Inventor v modelu mnoho věcí pro výkres nepodporuje. Prezentace jsou určeny spíše pro zobrazení modifikací (právě díky možnosti vypínání součástí), popřípadě krajních poloh pohyblivých součástí apod.
Problém s tím, že při řezu vlastně Inventor neviditelnou část "oddělí" a ovlivní to tím pádem další pohledy, jsem zatím obcházel vložením dalšího základního pohledu (mimi rámeček) a z něj jsem odvozoval už "nepřeříznuté" pohledy.
K prvnímu dotazu - nejrychlejší je opravdu vložit si pomocný základní pohled mimo razítko, tím pádem ve vytisknutém výkresu se nezobrazí. Tuto "berličku" používám dost často.

Mrázek
03.04.2007, 07:55
Sorry - ne mimo razítko, ale mimo rámeček!! To je tak, když si to člověk po sobě nepřečte.

santa_cruz
03.04.2007, 19:59
Dekuji Vam vsem za radu, hned jak se k tomu dostanu to zkusim. 

Frabol
22.04.2007, 23:14
Odpověď pro Ing. Zdeněk Mrázek
Dobrý den,
Vaš způsob vytvoření řezu jsem zkoušel, je to opravdu jednoduché řešení.  Nějak jsem však nepochopil to "promítnutí geometrie". Ta funkce mě dost mate. Nejde mi promítnout geometrii celého pohledu najednou, musím to dělat výběrem jednotlivých entit, což je dost náročné. Jednodušší pro mne je, kliknout na pohled, zadat "2D NÁČRT(s)" a kolem celého pohledu nakreslit třeba obdélník. (bez promítání geometrie). Potom "NÁVRAT" a pak vytvořit klasicky částečný řez, který je ohraničen náčrtem obdélníku.
 Navíc, když tento řez použijeme jako základ dalšího řezu, máme další řez zobrazen jako kdyby vycházel z celého pohledu a ne jen z poloviny.
Měl bych dotaz k té funkci promítnutí geometrie. V panelu nástrojů je ikona nazvaná "PROMÍTNOUT GEOMETRII", ale při ukázání na entitu a pravém kliku myši se v místní nabídce objeví "PROMÍTNUTÍ GEOMETRIE". Je to jedna a táž funkce, nebo jde o něco jiného??
Děkuji za odpověď.Frabol2007-04-23 00:39:48

Martin Madaj
23.04.2007, 00:10
Odpověď pro bigbag
Ano, vypínání jednotlivých součástí lze provést i ve stromu výkresu (idw), stačí rozbalit jednotlivé vložené pohledy a použít pravou myš. Tamtéž a obdobným způsobem se provede i zapnutí/vypnutí řezu u jednotlivých součástí.Martin Madaj2007-04-23 00:11:29

Mrázek
23.04.2007, 08:51
Prři promítání geometrie (které je obecně v náčrtu potřebné, pokud chcete navázat na dříve vytvořenou geometrii) můžete použít např. režim výběru s prioritou součásti a promítnou se všechny hrany součásti najednou. Nicméně i když není priorita součásti nastavena, tak lze oblast, ve které chci promítnout hrany, označit hromadně oknem.

Mrázek
23.04.2007, 08:53
Jo - jinak to promítání lze skutečně udělat z menu nebo pravé myšítko, je to tatáž funkce.